מושב אלוני הבשן, גולן

אלוני הבשן, מושב דתי בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 320

צור קשר עם אלוני הבשן
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/אלוני-הבשן/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון073-7599445
  • טלפון נוסף04-6961666

אודות אלוני הבשן

אלוני הבשן הינו מושב השייך לתנועת הפועל המזרחי והוא מתנהל כמושב שיתופי. המושב נמצא ברמת הגולן ולמעשה הוא המושב המזרחי ביותר במדינת ישראל. שמו של המושב לקוח מהמקורות, מספר ישעיהו (ב', י"ג): "ועַל כָּל-אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן, הָרָמִים וְהַנִּשָּׂאִים; וְעַל, כָּל-אַלּוֹנֵי הַבָּשָׁן". היישוב נמצא בשוליו של רכס בשנית והוא ממוקם כ-700 מ' מהגבול הסורי. מסביבו משתרעת שמורת טבע מרהיבה ביופייה (שמורת יער בשנית) ובה גדל היער הטבעי השני בגודלו ברמת הגולן. מזג האוויר באלוני הבשן הינו אידיאלי, הן למגורים והן לחקלאות. תושבי המושב נהנים מחורף אירופאי אמיתי, מקיץ נעים ואוורירי ומעונות סתיו ואביב פרחוניות במיוחד.
מבחינה היסטורית, המושב הוקם על בסיס גרעין שחבריו הוכשרו ברמת מגשימים. במאי 1981, במהלכו של ליל ל"ג בעומר, התושבים הראשונים עלו על הקרקע באזור. גרעין המייסדים הורכב מבני הציונות הדתית ומחברי תנועת בני עקיבא. בעלותם על הקרקע, ביקשו בני גרעין המייסד להגשים את מטרתה של הציונות ולהתיישב בכל מקום ברחבי ארץ ישראל.
תושבי מושב אלוני הבשן מקיימים אורח חיים דתי ובמקום גרות כ-60 משפחות. חצי מהתושבים שייכים לאגודה החקלאית אשר הקימה את אלוני הבשן, ושאר התושבים אינם חברים באגודה (אלא הצטרפו במרוצת השנים). כיאה ליישוב אשר הוקם על ידי תנועת בני עקיבא, פועל במקום קן של התנועה ובו חברים כ-50 חניכים ומדריכים. 
 
 למידע אודות פרויקט ההרחבה באלוני הבשן לחצו

קליטה
המושב נמצא בעיצומו של תהליך התרחבות ומציע מגרשים לבניה עצמית בגודל 750 מטר עד חצי דונם.

תחבורה

המועצה האזורית גולן השיקה במאי 2011 מהפכה של ממש בענף התחבורה באזור. כיום, המועצה היא זו אשר מפעילה את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת בשיתוף פעולה עם חברת "רמה", החברה הכלכלית גולן ומשרד התחבורה. התחבורה הציבורית ברמת הגולן מתוקצבת על ידי המדינה ומיד לאחר ההחלטה להוציא את הרפורמה מהכוח אל הפועל, צי האוטובוסים של המועצה הורחב באופן משמעותי. המועצה האזורית רכשה, במימון המדינה, 17 אוטובוסים חדישים.
 האוטובוסים החדשים הצטרפו ל-12 האוטובוסים המשמשים כיום את המועצה האזורית להסעות תלמידים. רכבי הסעות התלמידים עברו שדרוג והם משמשים כעת גם כאוטובוסים ציבוריים. בנוסף, המועצה רכשה גם שישה מיניבוסים לטובת המשימה. ההשקעה הרבה הביאה ליצירת מערך תחבורה ציבורי יעיל, זמין, זול ואיכותי. לדוגמא, ישנם יישובים אשר חוברו לראשונה לרשת התחבורה הציבורית ברמת הגולן. שר התחבורה אמר, עם השקתה של הרפורמה, כי הוא בטוח שהדבר יהווה מודל מוצלח עבור מועצות אזוריות אחרות.