קיבוץ אלרום, גולן

אלרום, קיבוץ חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 310

צור קשר עם אלרום
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/אל-רום/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון073-7599485

אודות אלרום

אלרום הינו קיבוץ חילוני אשר שוכן בצפון רמת הגולן, לצד כביש 98 ומזרחית למושב אודם. ממערב לקיבוץ משתרע יער אודם המרשים ובו עצי אלון עתיקים בני מאות שנים. אל רום, כשמו כן הוא, אחד המושבים הגבוהים ביותר בישראל. למעשה, רק מושב אודם והיישוב הקהילתי נמרוד גבוהים ממנו. ממזרח לקיבוץ שוכנת שמורת טבע מרהיבה ביופייה – שמורת הר חרמונית. הר חרמונית הינו אחד מהרי הגעש הכבויים ברמת הגולן והוא מהווה חלק מ"קו התילים". מדובר בקו הגנה טבעי המורכב מהרי געש כבויים והנחשב לאחד מ"עמודי האסטרטגיה" הישראליים מול השכנה מצפון.
לחיות בקיבוץ אל-רום משמע להרגיש בעננים ברוב ימות השנה. מזג האוויר אירופאי לכל דבר. החל מהשלג הפוקד אותנו מידי שנה, דרך  הפריחה המופלאה של עצי הדובדבן בשבילי הקיבוץ, וכלה ברוח הקרירה המלטפת אותנו גם בחודשי הקיץ.
בקיבוץ מכבסה הדואגת להגיש לחברים את בגדיהם המקופלים בתא אישי, כולבו הממוקם במתחם חדר האוכל בו יכול החבר לרכוש מוצרי מזון, ספריה מגוונת, חדר כושר ושיעורי ספינינג, גישה נוחה לחרמון, ובריכה אזורית הנמצאת במרום גולן.

למידע אודות פרויקט הקליטה באלרום לחצו

קליטה
הקיבוץ פותח שעריו ומזמין אתכם להיות חלק מקהילה חמה ופתוחה. המשפחות החדשות יוכלו לבנות בהרחבה ולהצטרף לחברות מלאה בקיבוץ המבוקש.

תחבורה
משרד התחבורה והמועצה האזורית גולן הכריזו לאחרונה על מהפכה של ממש בתחבורה הציבורית ברמת הגולן. החל מהראשון למאי 2011, התחבורה הציבורית באזור מופעלת באופן ישיר על ידי המועצה האזורית גולן (ולא על ידי חברת אגד או חברה פרטית כזו או אחרת). למעשה, המועצה האזורית לקחה על עצמה לשדרג באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת נוכח הביקוש הרב מצד התושבים לתחבורה יעילה, זמינה, זולה ואיכותית.
אי לכך, ובשיתוף עם החברה הכלכלית גולן וחברת "רמה", הוחלט על שדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית בגולן. לדוגמא, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים, ו-6 אוטובוסים זעירים. אלה התווספו ל-12 האוטובוסים הפועלים ברמת הגולן לשם הסעות תלמידים ואשר עברו "התאמה" לשימוש גם כקווי תחבורה ציבוריים.
עם השקת התוכנית, שר התחבורה ציין כי הוא גמור ובטוח שהמודל ברמת הגולן יהווה דוגמא למועצות אזוריות רבות בכל רחבי הארץ. יודגש כי מדובר גם בהנחה משמעותית בתעריפי הנסיעה וגם בחיבור יישובים רבים למסלולי התחבורה הציבורית (יישובים שעד עתה לא הגיעה אליהם תחבורה מתאימה).