קיבוץ אפיק, גולן

אפיק, קיבוץ חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 270

צור קשר עם אפיק
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/אפיק/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון073-7599465
  • טלפון נוסף04-6961666

אודות אפיק

אפיק הינו קיבוץ חילוני אשר שוכן בדרום רמת הגולן ושייך לתנועה הקיבוצית המאוחדת. הקיבוץ מתנשא לגובה של כ-335 מ' מעל פני הים. מכל עבר, קיבוץ אפיק מוקף בנופים מרהיבים והוא נמצא בין יובליו של נחל עין גב (נחל אכזב רחב מימדים אשר קיימת בו תופעה נדירה של צמחייה מדברית לצד צמחייה ים תיכונית).
הקיבוץ החל את דרכו בתור היאחזות נח"ל אשר עלתה על הקרקע בשנת 1967, אחרי מלחמת ששת הימים. חמש שנים לאחר מכן, ההיאחזות אוזרחה על ידי שני גרעיני הנוער העובד והלומד (גרעין ארגוב וגרעין אתגר). שמו של היישוב נקרא על שמה של העיר המקראית אפק ששכנה באזור זה לפני אלפי שנים. בסמוך ליישוב נמצא האתר הארכיאולוגי תל סורג ובו שרידי מצודה עתיקה מתקופת הברזל השנייה.
קיבוץ אפיק עבר לאחרונה תהליך של הפרטה. במסגרת ההפרטה, חלק מתושבי אפיק עזבו מעט את עבודת החקלאות ופנו לתעסוקה פרטית (בעיקר בתחום התיירות). עם זאת, חשוב לציין כי יש מבני היישוב אשר עדיין מעבדים את אדמות הקיבוץ ומגדלים עליהן גידולי שדה ומטעים. כחלק מהשינויים אשר חלו על הקיבוץ, חדרי האירוח עברו שדרוג משמעותי וכיום הם חדרים מאובזרים המאפשרים חופשה נהדרת לישראלים מכל רחבי הארץ (במחירים סבירים לכל נפש). מרכז הקיבוץ הפך אף הוא את עורו והוקם בו גן ארכיאולוגי מטופח.
קהילת אפיק מורכבת מאנשים איכותיים, מסבירי פנים ששמו להם מטרה לקלוט ולהרחיב את הקהילה ולקחת חלק בעיצובה. באפיק מערכת שירותים ומתקנים: בריכת שחיה, מרכולית, פינות פנאי ומשחק לילדים, אפשרות רכישה משרותי חדר האוכל, חגים משותפים ותרבות, מועדון חברים פעיל, מרפאה ומרפאת שינים.

למידע אודות פרויקט הקליטה באפיק לחצו

קליטה
הקיבוץ קולט אליו משפחות חדשות ומציע שני אפשרויות קליטה והרחבה אטרקטיביות ביותר.

תחבורה

משרד התחבורה והמועצה האזורית גולן הכריזו לאחרונה על מהפכה של ממש בתחבורה הציבורית ברמת הגולן. החל מהראשון למאי 2011, התחבורה הציבורית באזור מופעלת באופן ישיר על ידי המועצה האזורית גולן (ולא על ידי חברת אגד או חברה פרטית כזו או אחרת). למעשה, המועצה האזורית לקחה על עצמה לשדרג באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת נוכח הביקוש הרב מצד התושבים לתחבורה יעילה, זמינה, זולה ואיכותית. 
 אי לכך, ובשיתוף עם החברה הכלכלית גולן וחברת "רמה", הוחלט על שדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית בגולן. לדוגמא, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים, ו-6 אוטובוסים זעירים. אלה התווספו ל-12 האוטובוסים הפועלים ברמת הגולן לשם הסעות תלמידים ואשר עברו "התאמה" לשימוש גם כקווי תחבורה ציבוריים.
 עם השקת התוכנית, שר התחבורה ציין כי הוא גמור ובטוח שהמודל ברמת הגולן יהווה דוגמא למועצות אזוריות רבות בכל רחבי הארץ. יודגש כי מדובר גם בהנחה משמעותית בתעריפי הנסיעה וגם בחיבור יישובים רבים למסלולי התחבורה הציבורית (יישובים שעד עתה לא הגיעה אליהם תחבורה מתאימה).