קיבוץ גשור, גולן

גשור, קיבוץ חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 230

צור קשר עם גשור
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/גשור/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון073-7599415

אודות גשור

גשור הינו קיבוץ בדרום רמת הגולן השייך לתנועת הקיבוץ הארצי. הקיבוץ שוכן ליד נחל סמך והוא מתנשא לגובה של כ-345 מ' מעל פני הים. שמו של הקיבוץ ניתן לו על שמה של ממלכת גשור ההיסטורית שרמת הגולן הייתה מקום מושבה בתקופה המקראית. המראות המקיפים את הקיבוץ מהווים למעשה נוף תנ"כי מרהיב ומיוחד. למשל, נחל סמך הינו הנחל הגדול ביותר ברמת הגולן והמים הזורמים בו נאגרים בשני מאגרים מלאכותיים שאחד מהם סמוך לקיבוץ גשור. קיבוץ גשור הוקם בתחילה בתור היאחזות נח"ל אשר עלתה על הקרקע בשנת 1968. ההיאחזות הורכבה משני גרעינים של תנועת השומר הצעיר. עם זאת, מקימי היישוב האזרחי הגיעו לרמת הגולן רק באפריל 1975. בחלוף שנה נוספת, החבורה עברה למיקומו הנוכחי של הקיבוץ כיום. קיבוץ גשור מאפשר חיים כפריים וייחודיים בלב ליבו של אחד האזורים המדהימים ביותר בישראל. בסמוך לקיבוץ נפרשים נופי גולן מרשימים במיוחד הכוללים את נחל הזוויתן, נחל סמך, תל ציידה, נחל אל על (ומפליו – השחור והלבן) וכמובן הכנרת ונקודות תצפית מרשימות כגון מצפור אופיר בעין גב. לכך ניתן להוסיף מערכת חינוך מצוינת וקהילה חמה ומשפחתית. בגשור מוצאים את השקט והשלווה בצד חיי שיתוף ואחווה. בישוב קיימים מתקני שעשועים וספורט, צרכנייה, בית כנסת, בריכת שחיה, קופת חולים, שרותי דואר ועסקים קטנים ושונים. החזון של קהילת גשור לתכנן, להקים, לקיים ולנהל ישוב כפרי קהילתי, שיהא מבוסס על ארגון חברים כקהילה המעודדת שיתוף ועזרה הדדית בין חבריה.

למידע אודות פרויקט הקליטה בגשור לחצו

קליטה
 
קיבוץ גשור מתרחב ומציע מגרשים לבניה עצמית כאשר גודל מגרש - כ- 750 מ"ר. בנוסף ניתן להיקלט לחברות בקיבוץ.


תחבורה
משרד התחבורה והמועצה האזורית גולן הכריזו לאחרונה על מהפכה של ממש בתחבורה הציבורית ברמת הגולן. החל מהראשון למאי 2011, התחבורה הציבורית באזור מופעלת באופן ישיר על ידי המועצה האזורית גולן (ולא על ידי חברת אגד או חברה פרטית כזו או אחרת). למעשה, המועצה האזורית לקחה על עצמה לשדרג באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת נוכח הביקוש הרב מצד התושבים לתחבורה יעילה, זמינה, זולה ואיכותית.
אי לכך, ובשיתוף עם החברה הכלכלית גולן וחברת "רמה", הוחלט על שדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית בגולן. לדוגמא, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים, ו-6 אוטובוסים זעירים. אלה התווספו ל-12 האוטובוסים הפועלים ברמת הגולן לשם הסעות תלמידים ואשר עברו "התאמה" לשימוש גם כקווי תחבורה ציבוריים.
עם השקת התוכנית, שר התחבורה ציין כי הוא גמור ובטוח שהמודל ברמת הגולן יהווה דוגמא למועצות אזוריות רבות בכל רחבי הארץ. יודגש כי מדובר גם בהנחה משמעותית בתעריפי הנסיעה וגם בחיבור יישובים רבים למסלולי התחבורה הציבורית (יישובים שעד עתה לא הגיעה אליהם תחבורה מתאימה).