אתר הבית בפייסבוק
אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

החברה שיצרה אזורי ביקוש חדשים

מקיבוץ מנרה ועד קיבוץ לוטן, מעמק המעיינות, הערבה ולחבל אשכול. חברת הבנייה "בית בקיבוץ" מציעה פרויקטים המאופיינים בגמישות והתאמת הבית לצורכי המשפחה. כתבה שלישית בסדרה


המהפכה הגדולה המתרחשת בעשור האחרון במרחב הכפרי הביאה לפריחה מחודשת של קיבוצים מרוחקים שבעבר שיוועו למשפחות חדשות וצעירות. העלייה הענקית במחירי הדיור באזורי הביקוש במרכז (שלא פסחו גם על הפריפריה) מביאות כיום משפחות רבות, לחפש ובדר"כ למצוא בקיבוצי הצפון והדרום דיור בר השגה עם חינוך מגוון לילדים וקהילה איכותית. בכלל, נראה שהישראלים פחות ופחות חוששים מהמרחק הגיאוגרפי. אך למרות כל היתרונות, חשוב לומר כי האתגר הגדול והמרכזי, וזה שגם כנראה מונע ביקוש כפול ומכופל הינו נושא התעסוקה.

"הקיבוצים בנגב ובגליל מהווים מוקד משיכה נפלא למשפחות צעירות", מסביר ניב תורן, מנכ"ל חברת בית בקיבוץ, המנהלת ובונה שכונות חדשות בקיבוצים רבים, "אנחנו רואים את המגמה הזו מגיעה אפילו לקיבוצים שאפשר להגדיר אותם כפריפריה רחוקה. כלומר, לא רק באזורים כמו עמק יזרעאל או הגליל התחתון, אלא אפילו בנקודות מרוחקות כמו אצבע הגליל, הערבה, חבל אשכול ומערב הנגב".

ניב מדגיש שהביקוש לפריפריה הרחוקה אפילו הולך וגדל. "אנו עדים ליותר ויותר משפחות שלא נרתעות ממגורים בקיבוצים מרוחקים אלא להפך", הוא מדגיש, "ממנרה ועד לוטן, ומעמק המעיינות, הערבה וחבל אשכול, יש המון יתרונות שטמונים במגורים בקיבוצים פריפריאליים. אני מאד גאה בכך שחברתנו, שבונה מעל 900 יחידות דיור במרחב הכפרי כולו, היא מהשחקנים הראשיים שמובילים את הטרנד גם במקומות המאתגרים האלה. כחברה שהוקמה על ידי משקי הקיבוצים, אני רואה בזה שליחות, לא פחות".

מהם אותם היתרונות של אותם קיבוצים בפריפריה הרחוקה?

ראשית, על פי רוב, מדובר בקיבוצים המציעים פרויקטים קטנים ואינטימיים, ובדרך כלל אלו פרויקטים קצת יותר מצומצמים. הדבר מאפשר חיבור עמוק ואיכותי מאוד בין המשתכנים החדשים לקהילה הקיימת. בנוסף, הפרויקטים מאופיינים בגמישות רבה מבחינת הבנייה של הבית, דהיינו מידה גבוהה של התאמה לצורכי המשפחה ויכולת ממשית להגיע לדיור בר השגה בעלויות אטרקטיביות. לכך יש להוסיף את השיפור הדרמטי בתשתיות התחבורה שבא לידי ביטוי בהיבטים כמו הרחבת כביש 6 וכמובן השקתה של רכבת העמק.


"יש המון יתרונות שטמונים במגורים בקיבוצים פריפריאליים". ניב תורן (צילום: חברת בית בקיבוץ)


קיבוץ נווה אור

נווה אור הוא קיבוץ מקסים בעמק המעיינות הנמצא בדיוק באמצע הדרך בין בית שאן לדרום הכנרת. אוכלוסיית המקום מרכיבה קהילה מגובשת של כ-350 תושבים הנהנים מאיכות חיים ונופים עוצרי נשימה. לאור הביקוש הרב למגורים בקיבוץ, בנווה אור הושק לאחרונה פרויקט הרחבה ראשון ובו כ-26 יחידות דיור. מדובר בהרחבה לקליטה מלאה ומכיוון שהקיבוץ ביצע הליך של שיוך קרקעות המשתכנים החדשים ירכשו מגרש על שמם בטאבו.

הפרויקט מציע

• מספר יחידות הדיור בפרויקט: 26 יחידות דיור.
• סוג הבנייה: שני דגמים צומחים לבחירה.
• מסלול הקליטה: קליטה לחברות מלאה.
• גודל מגרש והבית: כ-500 מ"ר מגרש וכ-100-152 מ"ר בנוי.

26 יחידות ל 26 משפחות חדשות. נווה אור (צילום: קיבוץ נווה אור)


קיבוץ בית זרע

בית זרע הוא קיבוץ מתחדש המשתייך למועצה האזורית עמק הירדן. אוכלוסיית הקיבוץ מונה כ-550 תושבים אשר גרים במרחק של מס' דק' רכיבה על אופניים מחופי הכנרת. בית זרע הוא קיבוץ ותיק ואיכותי עם קהילה רב-דורית מגובשת הנמצא בימים אלה בשיאו של הליך שיווק לשכונה גדולה חדשה. במקום מוקמת שכונה של כ-60 יחידות דיור (25 יחידות ראשונות נמצאות בביצוע) המיועדות למשפחות צעירות "מבחוץ" וכן לבנים חוזרים.

הפרויקט מציע
  • מספר יחידות הדיור בפרויקט: 62 יחידות דיור.
  • סוג הבנייה: שלושה דגמים צומחים לבחירה.
  • מסלול הקליטה: קליטה לחברות מלאה.
  • גודל מגרש: כ-400 מ"ר.
 60 יחידות דיור ומרחק הליכה לחופי הכנרת. בית זרע מלמעלה (צילום: קיבוץ בית זרע)


קיבוץ לוטן

לוטן הוא קיבוץ בדרום הארץ אשר משתייך למועצה האזורית חבל איילות. מדובר בקיבוץ מיוחד במינו אשר היה לקיבוץ הרפורמי השני שהוקם בישראל. במקום מתגוררים כ-200 תושבים ותושביו מגדירים אותו כמקום שמושתת על ערכים של אהבת הארץ, ציונות, יהדות מתחדשת ואקולוגיה.

הפרויקט מציע
  • מספר יחידות הדיור בפרויקט: 20 יחידות דיור.
  • סוג הבנייה: בנה ביתך או דגם צומח לבחירה.
  • מסלול הקליטה: קליטה לחברות מלאה.
  • גודל מגרש: כ-500 מ"ר מגרש ודגמים צומחים בגדלים של 90-160 מ"ר בנוי.
כשציונות ואקולוגיה נפגשים בלב המדבר. לוטן (צילום: קיבוץ לוטן)


קיבוץ מסילות

מסילות הוא קיבוץ מתחדש שממוקם ממש על פאתי בית שאן ונחל הקיבוצים, ומוקף בנופים חקלאיים של שדות ובריכות דגים. אוכלוסיית המקום מונה כ-450 תושבים אשר נהנים מחיי קהילה עשירים וקרבה של כ-5 דק' נסיעה לתחנת הרכבת החדשה בבית שאן. לאחר ששלב ראשון ומוצלח של הרחבה דמוגרפית הסתיים ובמהלכו נקלטו ביישוב 10 משפחות, מסילות יוצא לדרך עם תהליך צמיחה נוסף. במסגרת שלב ב' יוקמו במקום 21 יחידות דיור. שיווק הפרויקט נמצא בשיאו והבנייה אמורה לצאת לדרך כבר הקיץ.

הפרויקט מציע

מספר יחידות הדיור בפרויקט: 21 יחידות דיור.
סוג הבנייה: שני דגמים צומחים לבחירה.
מסלול הקליטה: קליטה לחברות מלאה.
גודל מגרש: כ-500 מ"ר מגרש, כ-100-160 מ"ר בנוי.

5 דק' מתחנת הרכבת החדשה. מסילות (צילום: קיבוץ מסילות)


סקרנו עבורכם גם את:

הפרויקטים של חברת "בנייני אמנה" > 


הפרויקטים של חברת "קורום הנדסה וניהול" >

כתבות נוספות בנושא:

ארץ ים המלח - כתבה ראשונה בסדרה

פריחת יישובי צפון ים המלח מגיעה בעיקר הודות לתושבי היישובים שלא מוכנים להירתע מפני האתגרים: "ממשיכים מסורת חלוצית בת עשרות שנים". חלק א'

טור אורח: אתם לא חייבים לשלם 8,000 ש"ח למ"ר

מבתים ממכולות ועד לתכנון מרפסות, ישנם לא מעט פתרונות בנייה. כך תוזילו את המחיר של בית החלומות

בונים בקיבוץ? קבלו את הבית המקסים ביגור

מבחוץ הוא נראה כמו כל הבתים בקיבוץ, אבל בפנים תמצאו חגיגת צבעים והתאמה מושלמת לדיירים. טור אישי