אתר הבית בפייסבוק
אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

רובע 11 בקצרין יוצא לדרך – "סביון לפרולטריון"

אחד ממכרזי המגרשים הגדולים של השנה יצא לדרך בקצרין, והוא ממשיך תנופת בנייה וקליטה של 17% שלוש שנים במועצה המקומית הכי תוססת בצפון


רגע לפני שהחורף עוזב והאביב נכנס למשמרת, בשורה אמיתית של התחדשות מגיעה מאזור הצפון, או אם להיות מדויקים יותר, מהגולן הפורח. לפני מס' ימים הכריזו מנהל מקרקעי ישראל והמועצה המקומית המתחדשת על עוד מכרז לבנייה, כאשר הפעם מדובר על רובע 11 המתפתח אשר יציע כ-198 מגרשים לבנייה עצמית של בתים משפחתיים ודו-משפחתיים. ללא ספק אבן דרך נוספת בהתקדמות של בירת הגולן לחיזוק אחיזתה האיתנה בקרקע.

למעלה מ-3,000 יחידות דיור בהקמה

בשנים האחרונות אזור הגולן מושך אליו יותר ויותר משפחות חדשות, ובקצרין לבדה חל גידול דמוגרפי של כ-17% תוך 3 שנים. אם בסוף שנת 2013 מניין האוכלוסין במועצה עמד על כ-6,300 תושבים, כיום מתגוררים ביישוב כמעט 9,000 תושבים - מינוף דמוגרפי שאין הרבה המשתווים לו.  רובע 11, השכונה החדשה ביישוב מציעה מגוון רחב של יתרונות לתושביה העתידיים. בין השאר המגרשים זמינים לבנייה בגדלים שונים וחלקם מגיעים אפילו עד ל-625 מ"ר. הבניה מאושרת בשטח יוצא דופן של עד 80%, מה שמעודד יזמות ומאפשר הקמת עסקים וצימרים. דיירי השכונה ייהנו מנוף לכנרת ורמת פיתוח תשתיות גבוהה.

רובע 11 בקצרין הוא לא פרויקט ההתרחבות היחיד בעבר וגם לא בעתיד. לאחר השיווק המוצלח של רובע 10, בקצרין מדברים כבר על תכניות אופרטיביות ואישורים עקרוניים לשני רובעים נוספים (12 ו-13). בסך הכול התכנון כולל למעלה מ-3,000 יחידות דיור המתעתדות לקום בשנים הקרובות, ואשר יהוו פתרון דיור לאלפי משפחות צעירות.

אחד ממכרזי הבנייה השאפתניים ב 2017. קצרין (צילום: דוברות)


"סביון לפרולטריון"

ראש המועצה הנמרץ של היישוב, דמיטרי (דימי) אפרצב, בטוח שהמעבר לקצרין הוא הזדמנות חד פעמית לבחור את המקום הנכון בעיתוי הנכון. "כל מה שקורה היום בקצרין הוא פרי יוזמתם של התושבים ובזכותם", אומר אפרצב, "האנשים כאן מיוחדים ובעלי גישה אקטיבית ואופטימית לחיים. יש פתגם רוסי עתיק שאומר - תחת אבן שוכבת, מים לא זורמים - מי שגר בקצרין הוא ההפך המוחלט. התושבים שלנו יודעים לייצר לעצמם את המציאות שהם מבקשים וכך נעשתה קצרין לפנינה הצפונית המשגשגת שהיא". אפרצב מדגיש שמבחינתו קצרין היא לא רק שלם הגדול מסך חלקיו אלא שיתרונותיה הרבים מתאימים לכל כיס, או כפי שהוא מגדיר זאת - "סביון לפרולטריון".

"התושבים ברובע 11 ובכל קצרין זוכים ליהנות משלל היתרונות של בירת הגולן", מסבירה גם ויקי בדריאן, דוברת המועצה. "למשל, רמת חינוך גבוהה מינקות ועד להשכלה גבוהה, יום לימודים ארוך מ-8:00 עד 16:15, תנועות נוער, מרכז נוער, אפשרויות תעסוקה פורות ליזמים וחיי קהילה עשירים". בדריאן מציינת כי קצרין מתגאה בתרבות ופנאי, ומציעה קאנטרי, מוסדות תרבות, פינת חי, שבילי אופניים ועוד. האוכלוסייה במקום הינה מאד הטרוגנית ומדובר בלקט של כל הפסיפס הישראלי. אם תרצו, כאן גרים בכיף צעירים, ותיקים, חילונים, דתיים, עולים חדשים וצברים.

"יום לימודים ארוך לתלמידים, תנועות נוער ומרכז נוער" (צילום: דוברות)


הבניה החדשה בקצרין מושכת אליה קהל רחב ומגוון מכל קצוות הארץ. ראשית, תושבי קצרין עצמה פעמים רבות רוכשים דירות חדשות בפרויקטים בתוך המועצה, דבר המעיד על איכות החיים והרצון לשפר דיור בתוך גבולות הגזרה הקיימים. במישור השני מדובר על בנים ובנות חוזרים. ילדים שגדלו בקצרין ועזבו אותה לאחר הצבא לצורך לימודים, עבודה וכן הלאה, וכעת חוזרים כדי להקים בה את ביתם. כערך מוסף, כל אותם בנים ובנות "מביאים הביתה" לא רק ילדים (ונכדים) אלא גם ידע וניסיון שצברו במהלך השנים בהן "נטשו זמנית" את הגולן. במקביל קצרין מושכת כצפוי את תושבי יתר הגולן ומשפחות רבות מהגליל, טבריה, כרמיאל ואפילו מרכז הארץ. "כל התושבים החדשים האלה מבקשים ליהנות מאיכות החיים בקצרין", מסכם אפרצב, "איכות חיים שכוללת שילוב נדיר של חיי כפר במרקם עירוני שיש בו הכל".

כתבות נוספות בנושא:

הכל אני יכול - החופש הגדול במרחב הכפרי

הכירו את ההורים שרק נהנים בחופש הגדול: "אין בכלל מה להשוות בין החופש הגדול בעיר לחופש הגדול בקיבוץ והמושב"

בני משק וגרים בעיר? ההחלטה שרוצה להחזיר אתכם

לאחרונה אושרה המלצת ולנת"ע הקובעת שבעלי נחלות יוכלו להקים בית שלישי בנחלה. האם מדובר בבשורה עבור בנים ובנות חוזרים שרוצים לשוב הביתה למושב?

חזק במפה - ההתאוששות המוחלטת של עוטף עזה

יותר מ-3 שנים אחרי "צוק איתן" ועושה רושם כי ניתנה החותמת הסופית לפריחתו של אחד האזורים החשובים בישראל