מושב יונתן, גולן

יונתן, מושב דתי בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר משפחות: 100

מספר תושבים: 560

צור קשר עם יונתן
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/יונתן/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון052-9707178

אודות יונתן

מושב יונתן הינו אחד מארבעה מושבים אשר הוקמו על ידי ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל, וזאת בתגובה לגינוי הציונות על ידי האו"ם. מדובר במושב בעל אורח חיים דתי שקרוי של שמו של הטנקיסט יונתן רוזנמן ז"ל, שנפל באזור תל יוסיפון במלחמת יום הכיפורים. לאחר נפילתו של יונתן, אביו הגיע למושב מרום גולן וביקש לשכנע את החברים ביישוב להקצות לגרעין של תנועת בני עקיבא מקום לשם הקמת "שכונת נעורים חדשה". בראש הגרעין עמד אז אחיו של יונתן.
מבחינה גיאוגרפית, מושב יונתן נמצא בליבו של אזור מקסים ברמת הגולן. המושב סמוך לאתרים רבים כגון עינות פחם, נחל תנוריה (ועין תנוריה), גלגל רפאים, נחל גמלא ועוד. תושבי המקום נהנים מחיים כפריים באזור יפהפה, וזאת תוך כדי שהם מקיימים חיי קהילה משפחתיים ופוריים. החינוך המצוין ברמת הגולן, והחיבור בין ציונות ליהדות, הופכים את החיים במושב יונתן למרגשים ונעימים. היישוב הוקם על משנתה של תנועת בני עקיבא ורוחה של התנועה שורה על המקום עד היום.

למידע אודות פרויקט ההרחבה ביונתן לחצו

קליטה
המושב נמצא בעיצומו של תהליך התרחבות. במסגרת ההרחבה הקהילתית המושב מציע מס’ מגרשים לבנייה עצמית עם היתר לבניית יחידת אירוח ובגודל 750 מטר.


תחבורה

התחבורה הציבורית ברמת הגולן פועלת תוך כדי שיתוף פעולה בין המועצה האזורית גולן, חברת "רמה" והחברה הכלכלית גולן. גופים אלה חברו יחד על מנת לספק לתושבי הגולן את התחבורה הציבורית היעילה, הנגישה והזמינה ביותר. לאחרונה, המועצה האזורית החליטה לצאת ביוזמה חדשנית לשדרג את רשת התחבורה הציבורית באזור. הוחלט כי המועצה האזורית תפעיל בעצמה, באופן אקטיבי, את התחבורה הציבורית, וזאת תוך כדי קבלת מימון מצד המדינה.
כפועל יוצא מכך, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים ו-6 מיניבוסים. אלה הצטרפו ל-12 האוטובוסים אשר כבר פועלים באזור. המועצה האזורית העבירה את המשימה מבחינת התחבורה הציבורית לידיו של זכיין פרטי, אך זה פועל תחת פיקוח של וועדה משותפת אשר חברים בה נציגים ממשרד התחבורה ומהמועצה האזורית.
גורמים בענף סבורים כי הפיילוט ברמת הגולן יהווה מודל שיאומץ בקרוב על ידי מועצות אזוריות בכל רחבי הארץ. מעבר לרכישת האוטובוסים החדשים, תעריפי הנסיעה בגולן נמוכים בכ-20% מהתעריפים בכל הארץ. כמו כן, מונהג בצי התחבורה הציבורית כרטוס חכם וקיים מעקב אחר שעות הגעה ויציאה של הרכבים.