מושב מיצר, גולן

מיצר, מושב חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 113

צור קשר עם מיצר
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/מיצר/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון052-9707171

אודות מיצר

מיצר הינו קיבוץ אשר הפך לאחרונה למושב עובדים. היישוב נמצא בדרום רמת הגולן, והוא החל את דרכו בתור היאחזות נח"ל בשנת 1981. מיצר שייך למועצה האזורית גולן ומדובר ביישוב אשר נמצא בלב אזור מרהיב ביופיו. הוא נושא את שמו של נחל מיצר הסמוך ולצידו זורם גם נחל רוקד (המהווה סמן לגבולה המזרחי של רמת הגולן). מיצר שוכן ממזרח לכנרת והוא היישוב הישראלי הדרומי ביותר בגבול הסורי. בסמוך ליישוב נמצא מאגר מיצר שהינו בריכת מים גדולה המושכת אליה מדי שנה אלפי מיני ציפורים נודדות. המקום הפך זה מכבר לפופולארי במיוחד בקרב צפרים וחובבי טבע למיניהם.
כפי שצוין לעיל, מיצר החל את דרכו בתור היאחזות נח"ל לפני כ-30 שנה. ההיאחזות הוקמה על ידי קבוצה אידיאליסטית של בני גרעין מתנועת "המתיישב הצעיר". כשנתיים לאחר הקמת ההיאחזות, היישוב אוזרח ונקבע כקיבוץ. בעקבות משבר חברתי אשר פקד את הקהילה בשנת 1989, רבים מבני דור המייסדים נטשו את המקום. עם זאת, חברי גרעין "קלע" מצפון רמת הגולן הגיעו במקומם והקיבוץ המשיך להתקיים. לאחרונה, רשם האגודות השיתופיות החליט לפרק את הקיבוץ ולקבוע אותו כמושב עובדים. השינויים העיקריים אשר פקדו את היישוב בעקבות הפיכתו למושב עובדים היו העברת הקרקעות החקלאיות לנחלות משפחתיות ושיוך דירות.
מיצר מהווה בית עבור "המדרשה למנהיגות חברתית במיצר" (הידועה גם בשמה "מכינת מיצר"). מדובר במכינה קדם צבאית אשר הוקמה בשנת 1998 ובמרבית שנותיה היא הונהגה על ידי הרב אביה רוזן. המכינה הינה מכינה חילונית מיוחדת במינה אשר כיום עומד בראשה תומר שלם.
ניתן לומר כי הרוח החלוצית והציונית השורה על היישוב המיוחד הזה, והנופים הקסומים הנושקים להרים ירוקים ולנחלי איתן שוצפים וקוצפים, מעניקים לתושבי מיצר אפשרות ליהנות מאיכות חיים אשר קשה למצוא כמוה במקומות אחרים בישראל. מיותר לציין כי האוכלוסייה ברמת הגולן ידועה כאוכלוסייה איכותית ביותר המשלבת בין דתיים, חילוניים, עולים חדשים, וותיקים, חקלאים, עירוניים ועוד. מדובר אפוא באזור אשר מתקיים בו הפסיפס הישראלי המרתק במלוא הדרו.

למידע אודות פרויקט ההרחבה במיצר לחצוקליטה
המושב נמצא בעיצומו של תהליך התרחבות כאשר במסגרת ההרחבה מוצעים לתושבים נחלות עד גודל של כ-60 דונמים עליהם ניתן יהיה לבנות עד שני בתי אב.

תחבורה
משרד התחבורה והמועצה האזורית גולן הכריזו לאחרונה על מהפכה של ממש בתחבורה הציבורית ברמת הגולן. החל מהראשון למאי 2011, התחבורה הציבורית באזור מופעלת באופן ישיר על ידי המועצה האזורית גולן (ולא על ידי חברת אגד או חברה פרטית כזו או אחרת). למעשה, המועצה האזורית לקחה על עצמה לשדרג באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת נוכח הביקוש הרב מצד התושבים לתחבורה יעילה, זמינה, זולה ואיכותית.
אי לכך, ובשיתוף עם החברה הכלכלית גולן וחברת "רמה", הוחלט על שדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית בגולן. לדוגמא, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים, ו-6 אוטובוסים זעירים. אלה התווספו ל-12 האוטובוסים הפועלים ברמת הגולן לשם הסעות תלמידים ואשר עברו "התאמה" לשימוש גם כקווי תחבורה ציבוריים.
עם השקת התוכנית, שר התחבורה ציין כי הוא גמור ובטוח שהמודל ברמת הגולן יהווה דוגמא למועצות אזוריות רבות בכל רחבי הארץ. יודגש כי מדובר גם בהנחה משמעותית בתעריפי הנסיעה וגם בחיבור יישובים רבים למסלולי התחבורה הציבורית (יישובים שעד עתה לא הגיעה אליהם תחבורה מתאימה).