מושב נווה אטי"ב, גולן

נווה אטי"ב, מושב חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 120

צור קשר עם נווה אטי"ב
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/נווה אטיב/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון073-7599492

אודות נווה אטי"ב

קשה למצוא ישראלים אשר אינם מכירים את מושב נווה אטי"ב ואת פסל איש השלג הנמצא בכניסה אליו. מדובר ביישוב היהודי הצפוני ביותר בישראל (כאשר רק העיירה הדרוזית מג'דל שאמס צפונית יותר ממנו). שמו של המושב מביא לידי ביטוי את זכרם של ארבעה מלוחמי סיירת אגוז אשר נפלו במהלך שירותם באזור זה של צפון הגולן.
נווה אטי"ב הוקם בשנת 1968 והוא שייך למועצה האזורית גולן. מדי שנה, בעיקר בתקופת החורף, ישראלים רבים עולים לרגל לנווה אטי"ב בדרכם לביקור אצל "סבא חרמון". בתחילת דרכו, נווה אטי"ב היה מושב שיתופי. במרוצת השנים, הוא הפך למושב עובדים של תנועת האיחוד החקלאי.
האוכלוסייה האיכותית במושב נווה אטי"ב מורכבת מתמהיל מיוחד של הפסיפס הישראלי. מדובר בעולים חדשים לצד וותיקי הארץ, ודתיים לצד חילוניים. אין ספק, מעטים הם התושבים בישראל אשר יכולים להתפאר בכך שהם גרים ממש על שיפולי של הר החרמון. האזור מוקף בהרים ירוקים ובשדות פורחים, והכבישים המתפתלים אל היישוב משרים על תושביו אווירה פסטוראלית וציורית. כמו כן, המקום מרהיב ביופיו לא רק בחורף כאשר הוא מתכסה בשלג למשך תקופה ממושכת. גם עונות השנה האחרות עושות חסד עם נווה אטי"ב וזאת בשל הפריחה המדהימה והתעוררות הטבע במלוא הדרו.
בנוה אטיב חוגגים יחד את החגים, עצרות ימי זיכרון, טיולי טבע הרצאות ומופעים לילדים.
מזג האויר הינו ייחודי שאין תחליף לו: בקיץ, אנחנו נהנים ממזגן טבעי והבריכה הינה מקום מפגש חברתי ובחורף נהנים אנו מחצר מושלגת ומספורט הסקי.

למידע אודות פרויקט ההרחבה בנווה אטי"ב לחצו

קליטה
המושב נמצא בתהליך התרחבות ומציע למשפחות חדשות מספר מגרשים לבניה.

תחבורה

משרד התחבורה והמועצה האזורית גולן הכריזו לאחרונה על מהפכה של ממש בתחבורה הציבורית ברמת הגולן. החל מהראשון למאי 2011, התחבורה הציבורית באזור מופעלת באופן ישיר על ידי המועצה האזורית גולן (ולא על ידי חברת אגד או חברה פרטית כזו או אחרת). למעשה, המועצה האזורית לקחה על עצמה לשדרג באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת נוכח הביקוש הרב מצד התושבים לתחבורה יעילה, זמינה, זולה ואיכותית.
אי לכך, ובשיתוף עם החברה הכלכלית גולן וחברת "רמה", הוחלט על שדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית בגולן. לדוגמא, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים, ו-6 אוטובוסים זעירים. אלה התווספו ל-12 האוטובוסים הפועלים ברמת הגולן לשם הסעות תלמידים ואשר עברו "התאמה" לשימוש גם כקווי תחבורה ציבוריים.
עם השקת התוכנית, שר התחבורה ציין כי הוא גמור ובטוח שהמודל ברמת הגולן יהווה דוגמא למועצות אזוריות רבות בכל רחבי הארץ. יודגש כי מדובר גם בהנחה משמעותית בתעריפי הנסיעה וגם בחיבור יישובים רבים למסלולי התחבורה הציבורית (יישובים שעד עתה לא הגיעה אליהם תחבורה מתאימה).