אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

מושב קשת, גולן

צור קשר עם קשת

  • שם איש קשר:מרכז מידע גולן
  • טלפון052-9707174
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/קשת/

קשת, מושב דתי בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי התישבות: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר משפחות: 115

מספר תושבים: 680

אודות קשת

קשת הינו מושב במרכז רמת הגולן. הקהילה המתגוררת במושב הינה קהילה המשתייכת לציבור הדתי-לאומי. שמו של המקום הינו שם סמלי אשר מקפל בתוכו משמעות כפולה. ראשית, הוא מהווה תרגום של השם קונייטרה, עיירה ערבית אשר שכנה באזור זה לפני מלחמת ששת הימים. שנית, שם המושב הינו גם ראשי תיבות של הביטוי "קונייטרה שלנו תמיד". דהיינו, השם מבקש לסמל את חזרתו של עם ישראל לארצו בחבל הגולן. למעלה מכך, לביטוי קש"ת ישנן משמעותיות נוספות כגון "קיבוץ שכולו תורה" ו"קשר של תפילין". כבר משמו של המושב, ניתן לעמוד על טיב האוכלוסייה המתגוררת במקום. מדובר בקהילה דתית-ציונית המשלבת ערכים כגון חלוציות, הגשמה, תורה ועבודה. הקהילה בקשת הינה קהילה חזקה ואיכותית אשר דואגת להעלות על נס ערכים כגון יהדות וסולידאריות חברתית. מבחינה גיאוגרפית, מושב קשת מתנשא לגובה של כ-710 מ' מעל פני הים. הוא שוכן מצפון מערב לשמורת הר פרס ולמרגלות גבעת טליה (מהרי הגעש של הגולן). זוהי שמורת טבע אשר במרכזה ניצב אחד ההרים המרשימים ביותר ברמת הגולן – הר פרס. מדובר בהר אשר מפסגתו ניתן להשקיף לתצפית פנוראמית מדהימה הכוללת את החרמון, הגולן, הבשן והגלעד. תושבי קשת מקיימים אורח חיים שיתופי וקהילתי המאמין בערכים כגון יהדות וערבות הדדית. המושב ידוע בכך שהוא מקיים אירועים בחגים ובמועדים המהווים עבור תושבי המקום מסורת ארוכת ימים. כמו כן, בעקבות מיקומו לצד נופים תנ"כיים קסומים, המושב הפך למוקד עלייה לרגל עבור חובבי טבע, מטיילים, רוכבי אופניים ומשפחות. מבחינת תושבי קשת, כל הנוף המרהיב הזה מהווה עניין יומיומי.

למידע על פרויקט ההרחבה הקהילתית בקשת לחצו

קליטה
המושב קולט אליו משפחות חדשות כחלק מהתרחבות המושב ומזמין משפחות חדשות להצטרף אליו.

תחבורה

המועצה האזורית גולן השיקה במאי 2011 מהפכה של ממש בענף התחבורה באזור. כיום, המועצה היא זו אשר מפעילה את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת בשיתוף פעולה עם חברת "רמה", החברה הכלכלית גולן ומשרד התחבורה. התחבורה הציבורית ברמת הגולן מתוקצבת על ידי המדינה ומיד לאחר ההחלטה להוציא את הרפורמה מהכוח אל הפועל, צי האוטובוסים של המועצה הורחב באופן משמעותי. המועצה האזורית רכשה, במימון המדינה, 17 אוטובוסים חדישים.
האוטובוסים החדשים הצטרפו ל-12 האוטובוסים המשמשים כיום את המועצה האזורית להסעות תלמידים. רכבי הסעות התלמידים עברו שדרוג והם משמשים כעת גם כאוטובוסים ציבוריים. בנוסף, המועצה רכשה גם שישה מיניבוסים לטובת המשימה. ההשקעה הרבה הביאה ליצירת מערך תחבורה ציבורי יעיל, זמין, זול ואיכותי. לדוגמא, ישנם יישובים אשר חוברו לראשונה לרשת התחבורה הציבורית ברמת הגולן. שר התחבורה אמר, עם השקתה של הרפורמה, כי הוא בטוח שהדבר יהווה מודל מוצלח עבור מועצות אזוריות אחרות.

כתבות נוספות בנושא:

הידעתם: משרד הבינוי משתתף אתכם בעלויות הבנייה

איך וכמה משרד הבינוי והשיכון משתתף אתכם בעלויות הקמת בית במרחב הכפרי?

תרומתם המכרעת של ניצולי השואה לקיבוצי הארץ

כיצד ניצולי השואה נקלטו בקיבוצים ומדוע יש מומחים אשר סבורים כי העלייה מאירופה אחראית על השגשוג הקיים היום?


פרסם בית