מושב רמת מגשימים, גולן

רמת מגשימים, מושב דתי בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר משפחות: 140

מספר תושבים: 590

צור קשר עם רמת מגשימים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/רמת-מגשימים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון052-9707175

אודות רמת מגשימים

רמת מגשימים שבדרום רמת הגולן, בחבל ארץ כפרי ובליבו של נוף תנ"כי. רמת מגשימים הינו מושב דתי אשר שוכן מזרחית לכנרת, לצד התיישבות ציונית-דתית נוספת (היישובים חיספין, נוב ואבני איתן). המושב סמוך לגבול הסורי והוא מתנשא לגובה של כ-430 מ' מעל פני הים. הוא נמצא כ-20 ק"מ מהכנרת, בין חוף לבנון בדרום לחוף דוגית בצפון.
מושב רמת מגשימים הינו אחד היישובים הוותיקים ביותר ברמת הגולן. כמו כן, הוא היישוב הדתי-לאומי הראשון שהוקם ברמה. המקום הוקם על ידי 20 בני גרעין נח"ל אשר השתייכו לתנועת הנוער בני עקיבא. החבורה התיישבה במיקומו הנוכחי של רמת מגשימים לפני כ-40 שנה, בקיץ 1972. האדריכל דוד בסט, מחשובי אדריכלי הערים בישראל, "חתום" גם על תכנונו של רמת מגשימים. ישיבת הגולן, ישיבת ההסדר הפועלת כיום ביישוב חיספין, יוסדה בתחילה ברמת מגשימים.

למידע אודות פרויקט ההרחבה ברמת מגשימים לחצו

קליטה
המושב נמצא כיום בתהליך התרחבות כאשר במסגרת הרחבה קהילתית המושב מציע מספר מגרשים לבנייה עצמית בגודל של כ- חצי דונם.

תחבורה
משרד התחבורה והמועצה האזורית גולן הכריזו לאחרונה על מהפכה של ממש בתחבורה הציבורית ברמת הגולן. החל מהראשון למאי 2011, התחבורה הציבורית באזור מופעלת באופן ישיר על ידי המועצה האזורית גולן (ולא על ידי חברת אגד או חברה פרטית כזו או אחרת). למעשה, המועצה האזורית לקחה על עצמה לשדרג באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת נוכח הביקוש הרב מצד התושבים לתחבורה יעילה, זמינה, זולה ואיכותית.
אי לכך, ובשיתוף עם החברה הכלכלית גולן וחברת "רמה", הוחלט על שדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית בגולן. לדוגמא, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים, ו-6 אוטובוסים זעירים. אלה התווספו ל-12 האוטובוסים הפועלים ברמת הגולן לשם הסעות תלמידים ואשר עברו "התאמה" לשימוש גם כקווי תחבורה ציבוריים.
עם השקת התוכנית, שר התחבורה ציין כי הוא גמור ובטוח שהמודל ברמת הגולן יהווה דוגמא למועצות אזוריות רבות בכל רחבי הארץ. יודגש כי מדובר גם בהנחה משמעותית בתעריפי הנסיעה וגם בחיבור יישובים רבים למסלולי התחבורה הציבורית (יישובים שעד עתה לא הגיעה אליהם תחבורה מתאימה).