מושב שעל, גולן

שעל, מושב חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 250

צור קשר עם שעל
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
http://www.homee.co.il/שעל/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון052-9707176

אודות שעל

בצפון רמת הגולן, כ-10 דק' נסיעה מפסגת החרמון, שוכן מושב שעל. מדובר במושב ובו קהילה המקיימת אורח חיים פלורליסטי (חילוניים, מסורתיים ודתיים). המושב הוקם על ידי תנועת החירות בשנת 1976, וזאת כמחאה על גינויה של ישראל באו"ם. ואכן, גם שמו של המושב מבטא את הבסיס להקמתו. מדובר למעשה בראשי תיבות לביטוי "שב עם לאדמתו".
אין ספק כי כיום מדובר באחד היישובים המקסימים ביותר ברמת הגולן. מצפון למושב נמצא יער אודם המרשים וממזרח אליו הר בנטל. באופן כללי, המושב מוקף מכל עבר בפרדסים ריחניים, שדות ירוקות, מאגרי מים ושטחי מרעה. כל אלה יוצרים אווירה מיוחדת במינה והנוף הניבט מהמושב יכול לשמש כגלויה ארצישראלית אמיתית. ההחלטות במושב בנוגע לנושאים העומדים על הפרק מתקבלות באופן דמוקרטי. הקהילה מקפידה לשמור על שוויון הזדמנויות בין חבריה ומטפחת תרבות המשלבת בין מסורת וליברליות.
בשעל מקדמים יזמויות – באזור המלאכה קיימים מבנים להשכרה לעסקים. בימים אלה מתגבשות התוכניות להרחבת אזור המלאכה. התושבים הוותיקים ישמחו לעזור ברעיונות ויעוץ.
הקהילה המתחדשת מזמינה משפחות צעירות בעלות עניין בחיי קהילה ובחיים בלב הטבע לקחת חלק בהרחבה החדשה בשעל. לנקלטים החדשים יש אפשרויות רחבות להשפיע על עיצוב אורחות החיים בקהילה ועל מערכת החינוך החמה והמתפתחת.

למידע אודות פרויקט ההרחבה בשעל לחצו


קליטה
המושב קולט משפחות חדשות להרחבה.

תחבורה
המועצה האזורית גולן השיקה ב2011 מהפכה של ממש בענף התחבורה באזור. כיום, המועצה היא זו אשר מפעילה את מערך התחבורה הציבורית בגולן, וזאת בשיתוף פעולה עם חברת "רמה", החברה הכלכלית גולן ומשרד התחבורה. התחבורה הציבורית ברמת הגולן מתוקצבת על ידי המדינה ומיד לאחר ההחלטה להוציא את הרפורמה מהכוח אל הפועל, צי האוטובוסים של המועצה הורחב באופן משמעותי. המועצה האזורית רכשה, במימון המדינה, 17 אוטובוסים חדישים. האוטובוסים החדשים הצטרפו ל-12 האוטובוסים המשמשים כיום את המועצה האזורית להסעות תלמידים. רכבי הסעות התלמידים עברו שדרוג והם משמשים כעת גם כאוטובוסים ציבוריים. בנוסף, המועצה רכשה גם שישה מיניבוסים לטובת המשימה. ההשקעה הרבה הביאה ליצירת מערך תחבורה ציבורי יעיל, זמין, זול ואיכותי. לדוגמא, ישנם יישובים אשר חוברו לראשונה לרשת התחבורה הציבורית ברמת הגולן.