ישוב קהילתי אלון, אזור ירושלים

אלון, ישוב קהילתי מעורב באזור ירושלים

שייך למועצה אזורית מטה בנימין

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר משפחות: 190

צור קשר עם אלון
  • טלפון02-9974546

אודות אלון

הישוב אלון נקרא על שם יגאל אלון, וממוקם בתחילת "דרך אלון" - על אם הדרך מירושלים לים המלח, על הגדה הדרומית של ואדי קלט, כשהוא משקיף על הנוף המדהים של מדבר יהודה במרחק של כ-20 דקות בלבד מירושלים. הישוב משתייך למועצה אזורית מטה בנימין ומונה כיום כ-190משפחות.
הישוב אלון עלה לקרקע באפריל 1990 ונמנה עם ישובי "גוש אדומים" - נופי פרת, כפר אדומים ואלון, שחרתו על דגלם שיתוף ייחודי של דתיים, חילונים ושאר הזהויות היהודיות על רצף זה, החיים יחד לא רק מתוך שכנות טובה, אלא מתוך רצון אמיתי לחיות חיי קהילה ותרבות משותפים על אף הבדלים בהשקפה ובאורחות החיים.
בישוב חיי קהילה עם פעילות ענפה של תרבות, חוגים ופעילויות שונות למבוגרים לילדים ולנוער, במטרה ליצור קהילה עשירה ברוח בעלת חוסן הבאה לידי ביטוי בכל תחומי החיים. בישוב רכזת קהילה ותרבות, לצד רכזי נוער האמונים על פעילויות החינוך הבלתי פורמאליות של בני הנוער בגילאים ז'- י"ב ועל פעילותו השוטפת של מועדון הנוער.
בישוב פועלים מספר מוסדות קהילתיים לרווחת התושבים. בין היתר פועלת ספרייה שוקקת חיים, המשמשת גם מרכז קהילתי תרבותי בו מתקיימות פעילויות מגוונות, וכן בית כנסת, המהווה מלבד מקום תפילה מקום כינוס ומפגש, בו מועברים בין השאר שיעורים והרצאות. עוד פועלים בישוב ג'מבורי עשיר ומרכזי תרבות וחברה פעילים.
בנוסף, בישוב פועלת "מדרשת עין פרת", המזמינה צעירים וצעירות מכל גווני החברה הישראלית לעצב ישראליות אחרת מתוך לימוד ושיח משותפים.קליטה
הישוב אלון נמצא בתהליך של צמיחה וקליטת משפחות חדשות. תהליך הקליטה לישוב כולל פנייה ראשונית ומילוי טופס מועמדות, סיור מודרך בישוב, ראיון עם ועדת קליטה ומבחנים במכון חיצוני.