קיבוץ חצור, שפלה דרומית

חצור, קיבוץ חילוני בשפלה דרומית

שייך למועצה אזורית באר טוביה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם חצור

לשיחה עם חצור

073-758-3855

חינוך בשפלה דרומית, חצור

תושבי קיבוץ חצור מרכיבים ביחד קהילה איכותית ומובילה בתחומה. אין ספק כי מדובר גם בפרי של מערכת החינוך המצוינת הפועלת בקיבוץ ובאזור. ראשית, ילדי ונערי הקיבוץ גדלים על הערכים הישנים והטובים שהנחו לפני כ-60 שנה את האבות המייסדים בעלותם על הקרקע. שנית, מדובר בקיבוץ השייך למועצה האזורית באר טוביה, מועצה המשקיעה משאבים רבים ומאמצים בלתי פוסקים בשיפור מערכות החינוך בתחומה. למעשה, החינוך בקיבוץ חצור יושב על שלוש רגליים – פעילויות חברתיות בתוך הקיבוץ והקהילה, חינוך פורמאלי (בתי ספר, תיכון) וחינוך בלתי פורמאלי (חוגים, תנועות נוער וכדומה). בסופו של היום, השילוב בין שלושת האלמנטים הללו יוצר מערכת חינוך שלמה המאפשרת טיפוח נוער ערכי וציוני הדוגל בערכים של התנדבות וסולידאריות חברתית.
קיבוץ חצור מפעיל פעוטון וגן ילדים בתוך הקיבוץ. כבר במוסדות החינוך הללו מקנים לקטנטנים הרבה מעבר לחינוך בסיסי. מוסדות החינוך לגיל הרך בחצור משלבים במסגרת תוכנית הלימודים גם פעילויות העשרה מגוונת כגון טיולים בטבע, ריתמיקה (חינוך באמצעות מוסיקה), פעילויות סביבתיות, העשרת השפה ועוד. לאחר מכן, הילדים עוברים לאחד מבתי הספר היסודיים הפועלים באזור ("נופים", "מבואות", "רגבים") ולבית ספר תיכון אזורי באר טוביה. מדובר בבית ספר תיכון מוביל בתחומו אשר לאחרונה, במסגרת מחקר שנערך באוניברסיטת בן גוריון אודות בתי ספר מצליחים בארץ ובעולם, הוא נלקח (ביחד עם עוד 14 תיכונים נוספים) כדוגמא להצלחה ושגשוג חינוכי.
מעבר למערכת הפורמאלית, קיימת פעילות תרבותית וחינוכית עשירה גם מחוץ לשעות הלימודים. למשל, בקיבוץ פועל מועדון נוער הדואג לפעילויות שבועיות סדירות על פי חלוקה לגילאים. כמו כן, הטקסים והחגים בקיבוץ הפכו זה מכבר למסורת ארוכת שנים בחצור. ילדי הקיבוץ משתתפים גם בשלל החוגים המוצעים במתנ"ס האזורי ובכך הם מרחיבים את אופקיהם ואת תחומי העניין שלהם.