אתר הבית בפייסבוק
אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

לא רק כלניות - היישוב ששיווק 20% מהמגרשים בזמן קצר

פסטיבל "דרום אדום" שייערך בנגב בפברואר הקרוב הוא גם הזדמנות נהדרת למשפחות צעירות להתרשם ממגוון הפרויקטים המשווקים. אך ספק אם בקצב הנוכחי תהיה להם סיבה להגיע ליישוב אבשלום, ששובר שיאי ביקוש


פסטיבל "דרום אדום" המסורתי, שייערך בחודש פברואר הקרוב מציע מגוון ענק של פעילויות ואטרקציות לכל המשפחה, מופעי מוזיקה, טיולי פריחה ועוד. במקביל הוא מייצר לאותן המשפחות הזדמנות מצוינת להתרשם לא רק מפריחת הכלניות אלא גם מפריחת היישובים בנגב המערבי. בכל שנה מאז יצא לדרכו הפסטיבל החשוב, נציגי היישובים הקולטים משפחות חדשות ואלו המשווקים בהם פרויקטים למגורים נדרכים ומתגברים את כוח האדם. אחד מאותם האזורים שהכי נהנים מהצלחת הפסטיבל הוא חבל אשכול. אזור שמתגאה בצמיחה דמוגרפית של כ-35% בתוך שנים ספורות בלבד.

בין המוקדים ה"חמים" בחבל נמצא היישוב הקהילתי אבשלום. יישוב קטן ומקסים אשר עומד לציין בקרוב עשור שלישי לעלייתו על הקרקע. מוקף בנופים ירוקים ובמזג אוויר משובח, אבשלום הוא שילוב מנצח בין נוף מדברי למרחבים ירוקים. השילוב הזה כנראה שמדבר למשפחות צעירות, כי בששת החודשים האחרונים כ-20% מהמגרשים החדשים בפרויקט הבנייה שלו נחטפו על ידי משפחות מכל רחבי הארץ. נתונים מרשימים לכל הדעות, ובפרט כאשר אנחנו מדברים על צפון הנגב.

למעשה מדובר בפעם השנייה בלבד שהיישוב פותח את שעריו לקליטה מרובה, כאשר גם בסיבוב הקודם בשנת 2010, כל המגרשים שווקו במהירות, ובתוך זמן קצר בלבד נקלטו באבשלום כ-20 משפחות. עכשיו, כשהיישוב פונה לשלב ג' של הרחבתו, ולאור הביקוש הרב תוך פחות מחמש שנים ממועד ההרחבה האחרונה, ורגע לפני שמאות אלפי המטיילים יגיעו דרומה וימלאו את יחידות האירוח והאטרקציות המוצעות, היה ברור לנו שהדבר שווה בדיקה.

שילוב מנצח בין נוף מדברי למרחבים ירוקים, אבשלום במבט מעל (צילום: החברה לקידום פרויקטים)


יישוב קהילתי ומרכז אזורי

"אבשלום הוא יישוב קהילתי חילוני בו מתגוררות כ-90 משפחות", אומרת ענת שוורץ, אם לארבעה המתגוררת ביישוב, והאחראית על השיווק של הבתים בשכונה החדשה. "למרות שהוא שומר על קהילה קטנה ואיכותית, אבשלום נחשב כאן למרכז אזורי. הוא כמו ה'עיר' של היישובים הכפריים מסביבו. כאן פועלות מסגרות החינוך לגיל הרך, מפעוטון ועד גן חובה, כאן נמצאת קופת החולים, וכאן כמובן הבריכה המפורסמת שהופכת למרכז העניינים בעונת הרחצה".

"מעבר לכך שהיישוב מציע לתושבים את כל השירותים הציבוריים הדרושים להם", ממשיכה ענת, "היתרון הגדול ביותר של אבשלום הוא ההון האנושי. ביישוב קהילתי, הדבר הראשון הוא התושבים. אצלנו מדובר בקהילה תוססת, מעורבת, תומכת ומגובשת".

"מצאנו מקום מדהים לגדל בו את המשפחה"

כאמור מעבר לכך שענת אחראית על הקליטה והשיווק ביישוב, היא בעצמה נקלטה ביישוב לפני מספר שנים. "הגענו לכאן לפני חמש שנים עם הקליטה הראשונה, היישר מאזור המרכז עם ארבעה ילדים שהקטנה מבניהם בת שנתיים בלבד והגדול בן 8. במרכז היו חסרים לנו המרחבים ותמיד חלמנו על בית צמוד קרקע עם גינה. חיפשנו מקום שיתאים לנו ובאבשלום מצאנו הרבה יותר מבית. מצאנו לוקיישן מדהים לגדל בו את המשפחה".

גם מבחינת תעסוקה, בני הזוג שוורץ הסתדרו היטב. שרון, בעלה של ענת, המשיך בעבודתו בשירות בתי הסוהר גם לאחר המעבר. יתרה מזו, המגורים בדרום אף היוו שיפור בתנאים עבורו מבחינת המרחק והנסיעות. ענת, אשר עבדה כמנהלת תפעול במחלקה פיננסית בבנק, עסוקה כיום מסביב לשעון בשלושה תפקידים שונים. גם אחראית על השיווק באבשלום, גם עובדת בתחום החינוך ביישוב וגם מנהלת משרד של עסק חקלאי. "לא משעמם לי", היא צוחקת, "ועדיין אני מצליחה ליהנות מהמון זמן עם משפחה והילדים. זה פשוט השילוב המושלם".

"מצאנו לוקיישן מושלם לגידול הילדים", ענת שוורץ (צילום: מתוך אלבום משפחתי)


 צמודי קרקע לבחירה והטבות מס משמעותיות

הפרויקט באבשלום נמצא בשיאו של השיווק שהחל באופן רשמי ביוני 2017. השכונה החדשה עומדת לאכלס 52 משפחות ו-11 מגרשים כבר נרכשו. מדובר בבתים צמודי קרקע על מגרשים של 500 מ"ר, אשר נמכרים בעלות של כ-825 אלף שקלים בלבד.

הבנייה מבוססת על חמישה דגמים מודולריים לבחירה כאשר תהליך הבנייה ומסירת המפתח נתונים תחת פיקוח המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד הבינוי והשיכון. החברה המבצעת הינה החברה לקידום פרויקטים בהרחבות, אשר אחראית על מגוון רחב של הרחבות במרחב הכפרי, ושרשומות על שמה הצלחות רבות במיוחד ביישובי הדרום. כמו כן, תושבי אבשלום נהנים מהטבות מס משמעותיות ובשיעור הגבוה ביותר הניתן לתושבי פריפריה בישראל (20% זיכוי ממס הכנסה מיגיעה אישית ועד לתקרת הכנסה של 241,080 שקלים ברוטו בשנה).

825 אלף שקלים בלבד לבית עם גינה. הכניסה לאבשלום (צילום: מרטין סיאורנו)

עוד במדור: היכן נקלטו הכי הרבה ישראלים ב 2017? >


"דבר ראשון זה כמובן החינוך"

המשפחה השנייה שאנו פוגשים באבשלום היא משפחת וייצמן. בני, המשרת אף הוא בשב"ס, ולורנה, העובדת כמשלבת בחינוך המיוחד בבית הספר היסודי במועצה. "בשנת 2011 הגענו לכאן ממצפה רמון ואנחנו לא מביטים לאחור", אומר בני, "דבר ראשון זה כמובן החינוך. מערכת החינוך במועצה האזורית אשכול היא אחת ממערכות החינוך הטובות ביותר במרחב הכפרי בפרט, ובישראל בכלל. הרמה של בתי הספר מצוינת וכמובן שהחינוך הבלתי פורמאלי משלים את המעטפת מחוץ לשעות הלימודים הסטנדרטיות".


"החינוך הוא מדהים אבל רק עוד אחד ממארג היתרונות", מצטרפת לורנה לדברים, "באבשלום אתה אף פעם לא לבד, כולם מכירים את כולם וכולם חברים של כולם. כשהגענו לכאן, היו איתנו עוד 7-8 משפחות שעברו פחות או יותר באותו הזמן. זה היה קיץ, בילינו הרבה בבריכה, הילדים התחברו, ההורים התחברו, הכרנו את התושבים הוותיקים ומיד הבנו שעשינו את הבחירה הנכונה. היום אנו בטוחה שלמרות החששות הטבעיים שהיו לנו כששקלנו לעבור לדרום, קיבלנו החלטה מצוינת".

"אפשר בהחלט לומר שבאבשלום כל התשובות נכונות", מסכמת ענת את הדברים, "מי שמחפש חיי קהילה נהדרים, מערכת חינוך מצוינת ובית צמוד קרקע עם נופים משגעים ובמחיר שפוי, מוזמן להגיע לאבשלום ולהתרשם בעצמו. ואם אתם מתלבטים בגלל העניין של הפרנסה, אני יכולה להרגיע אתכם. יש כאן אנשים שעובדים בכל המקצועות ובכל האזורים. בעבודות ביישובים הסמוכים, בערים הגדולות אלינו ואפילו בתל אביב".

"כולם מכירים את כולם"' (צילום: ענת שוורץ)


כל הפרטים על המעבר לאבשלום > 

כתבות נוספות בנושא:

מורה נבוכים: חוק מיסוי הקיבוצים החדש

לאחר 4 חודשי מו"מ בין נציגי האוצר ורשות המיסים לבין התנועה הקיבוצית, הושגו הסכמות משמעותיות בנוגע לאופן המיסוי לחברי קיבוצים

"לאדם שומר חוק אין סיכוי מול המינהל"

אכיפה מוגברת, צווי הריסה וכתבי אישום. המושבניקים על סף ייאוש: "מאיימים על אנשים כמו אחרוני העבריינים"

מתחמי תעסוקה, בתי ספר חדשים ונטע ברזילי

איפה תמצאו שלושה מתמודדים על כל מגרש, היכן בית ספר חדש בעלות של 30 מיליון שקלים, ואיך מתקשרת לזה זוכת האירויזיון. הנה מה שקורה וגם מה שצפוי לקרות השנה