אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

הכל אני יכול, בגולן

ימית ושי הקימו אטרקציה ראשונה מסוגה לפעילות בחול אמיתי, אילון ושגיא הקימו חווה לצמחי מרפא, ואוקו בלחסן מפעיל כבר כמה שנים מתחם הארחה אינדיאני. על שאפתנות, יצירתיות ומה שביניהם בגולן

 
 
הצמיחה הדמוגרפית ממשיכה להרקיע שחקים בשנים האחרונות בגולן, ואחד התוצרים של ההצלחה באופן טבעי היא עלייה במספר היזמויות שצצות באזור כמו פטריות אחרי הגשם גם בעונת בצורת. "אין מה לעשות כאן? –אז נעשה בעצמנו" זה המוטו שמלווה צעירים רבים שעוברים לגולן ומוכיח שכדי לפתור מצוקת תעסוקה, צריך פשוט ליצור אותה, במקום להניח מראש שהסיכויים לפרוח בפריפריה קלושים. לעשרות הצימרים שהוקמו בישובים במשך השנים, מצטרפות שלל אטרקציות שהופכות את הגולן למוקד משיכה תיירותי עבור ישראלים ותיירים מחו"ל כאחד. לפניכם סיפורם של 3 עסקים אשר מאחוריהם עומדים מס' יזמים. על שאפתנות גדולה במקום המיוחד בישראל.

מתחם החול יכול

"החול יכול" הוא מרחב רב חושי לחוויות ייחודיות באומנות החולית ובמילים אחרות, מדובר באטרקציה לילדים ומשפחות, ראשונה מסוגה בארץ היוצרת זמן קסם. במרחב חווים המשתתפים התנסויות שונות בעמדות מרתקות עם ועל גבי חול להידוק החוויה הבין – דורית כמקום של "ילדות משותפת". דמיון והבעה באומנות החול על שולחנות אור כשהתהליכים מוקרנים על מסכים, ציור, יצירה והכנת חולות צבעוניים, אווירה של רוח ים עם מייצג דגמי אוניות עתיקות בבניה עצמית מעץ וארגז חול לפיסול בחול ובניה תלת מימדית ומורכבת.

מה מיוחד כאן?
ימית ושי כספי שהגיעו לצפון הגולן לפני כארבע שנים, הקימו בעין זיוון אטרקציה חווייתית נבנתה בלול ישן ששופץ ועשויה ברובה מחומרים ממוחזרים כביטוי של הדדיות בין האדם לטבע. "עד כמה שידוע לנו, לא קיים כזה דבר בעולם להנגשת האמנות החולית, לפחות לא במתכונת הזו", מתגאה שי.

מיקום: קיבוץ עין זיוון
שעות פעילות: בתיאום מראש
 
נכון להיום האטרקציה היחידה מסוגה בישראל. פעילות ילידים במתחם "החול יכול" ( צילום: שי כספי)


חוות נטור

חוות נטור היא חווה לצמחי מרפא, תבלינים, ומגוון כללי של פרחים ועצים שמתאימים לאזור ההר הנמוך וההר הגבוה. אמיתי אילון ושגיא צבירי, שני יזמים צעירים הגיעו לגולן לפני כשש שנים מבית אל ובינואר 2015 הקימו פרויקט חקלאי-תיירותי שמהווה חלום עבורם. ייחודה של החווה הוא קודם כל במבנים העגולים הענקיים והיפים שנקראים ״כיפות גאודזיות״.

מה מיוחד כאן?

מדובר בחוויה יוצאת דופן במבנים ייחודיים ומרשימים - מבנה אחד משמש לגידול הצמחים, והמבנה השני למכירת התבלינים, החליטות, תערובות התבלינים המיוחדות לבישולי גורמה, וגם לטעימות ולישיבה נינוחה. בחווה מגוון רב של צמחי חוץ ובית בדגש על צמחי תבלין ומרפא.

מיקום: בסמוך למושב נטור על הכביש לעין-קשתות
שעות פעילות: ימים א'-ה' בשעות 9:00-17:00 ובשישי בשעות 9:00-15:00

חאן אינדיאני ג'ונס

מתחם הקמפינג "אינדיאני ג'ונס", כולל שמונה אוהלים, כאשר לכל אחד מהם צמוד אוהל שירותים ומקלחת, מטבחון ביניהם וחצר פרטית הכוללת ערסלים, פינות ישיבה מטבחון, גריל ומקום למדורה. האוהלים האינדיאנים מסוגננים בנוחות מרבית, האוהלים אטומים לגשם, מחוממים בחורף ומאווררים בקיץ. מה שתורם לאווירה הנעימה, הוא המרחק שיש בין האוהלים, מה שמאפשר פרטיות לכל משפחה.

מה מיוחד כאן?

המיקום בצפון הגולן תורם ללא ספק לחוויה כיוון שהיציאה למסלולי טיול, לאתרים ולאטרקציות השונות בגולן ובגליל נוחה במיוחד. מצד אחד הלינה נוחה ודי זולה ומצד שני כל מה שהטבע יכול להציע נמצא מסביב במרחק סביר, מה שמסביר את ההצלחה היחסית של המקום שהוקם ע"י אוקו בלחסן ב-2008.

מיקום: מושב שעל, צפון הגולן
זמני פעילות: בתיאום מראש

כתבות נוספות בנושא:

המהפך המדהים של קיבוץ מסדה

"אם הייתם שואלים אותי לפני 25 שנה אם נצליח להתאושש הלב היה אומר שכן אבל הראש לא היה מסכים". סיפור ההתאוששות המיוחד של קיבוץ מסדה

עשרת הדיברות לעיצוב התאורה בבית

בחירת תאורה לבית? עיצוב תאורה לבית? מאיפה מתחילים? קבלו את עשרת הדיברות בתאורה נכונה לבית

יישובים חדשים, הבטחות ישנות

אישור הקמתם של 5 יישובים כפריים זה חדשות נהדרות, בעיקר למשפחות צעירות. אך האם המהלך אכן ייצא לפועל?