אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

חברת תרגום, תרגום שפות

מתכננים להקים אתר אינטרנט אשר יפנה לשווקים בינלאומיים? יש לכם אתר והחלטתם שהגיע הזמן לשרת גם לקוחות שאינם דוברי עברית? תרגום לאנגלית הוא השלב הראשון בדרך להצלחה...

כיום, יותר ויותר עסקים מבינים את היתרונות הרבים אשר טמונים בפעילות אינטרנטית. ואכן, בין מאפיינה הבולטים של הרשת ניתן למצוא את היכולת של אתר אינטרנט במדינה מסוימת, לשווק מוצרים ברחבי תבל. דהיינו, אם בעבר עסק ישראלי היה יכול להעמיד את שירותיו ומוצריו לרשות לקוחות מקומיים בלבד, כעת הגבולות הבינלאומיים נפרצו לחלוטין.

בין הדוגמאות הבולטות לכך ניתן למצוא אתרים אשר פועלים במרחב הגלובלי כגון Ebay, Amazon ועוד. לצדם, אנו נפגשים מדי יום עם מגוון אתרים קטנים בהרבה אשר פועלים בסגנון בינלאומי. שימו לב, האינטרנט אמנם מנגיש את האתרים השונים לכל העולם, אך הוא איננו יכול לגשר על פערי שפה ותרבות. אי לכך, במידה ואתם מקימים אתר אינטרנט אשר מיועד גם לשווקים בחו"ל, עליכם לדאוג לגרסה מתורגמת. בכדי לעשות את זה "כמו שצריך", חשוב לקבל שירותים מטעם חברת תרגום מקצועית אשר מתמחה לא רק בתרגום אלא גם בהיבטים אינטרנטיים רלבנטיים. לדוגמא, כתיבה נכונה לפי דרישות מנועי חיפוש, ניסוח טקסטים באופן מקצועי בהתאם לאופיו של אתר האינטרנט וכדומה. במילה אחת – לוקליזציה. 

חברת תרגום
תמונה מתוך: pixaboy


  • אם בעבר עסק ישראלי היה יכול להעמיד את שירותיו ומוצריו לרשות לקוחות מקומיים בלבד, כעת הגבולות הבינלאומיים נפרצו לחלוטין.
  • על פי מחקרים שנערכו בנושא, ישנם כ-1.8 מיליארד בני אדם אשר דוברים אנגלית כשפת אם או כשפה שנייה. ברשת האינטרנט, שיעוריהם של דוברי האנגלית גבוה באופן משמעותי משיעורם באוכלוסייה הכוללת.
  • תרגום מקצועי של טקסט מעברית לאנגלית מאריך את המאמר בכ-33%. יש להתייחס לכך בכדי להימנע ממצב שבו תרגום מקצועי של אתר יגדיל באופן לא פרופורציונאלי את הטקסטים השונים.

תרגום מאנגלית לעברית

על פי רוב, תרגום מקצועי של אתר אינטרנט מתחיל עם תרגום מעברית לאנגלית. הדברים ברורים. השפה האנגלית היא ללא ספק השפה הדומיננטית ביותר בעולם. היא נלמדת במרבית המדינות ונחשבות לנגישה ביותר מבין כל השפות ברשת. מלבד מדינות דוברות אנגלית (כגון קנדה, ארה"ב, אנגליה וכדומה), אנגלית נחשבת לשפה שנייה במדינות רבות (אפילו בישראל).

לא אחת, תודות להשפעתה העצומה במגוון תחומים, האנגלית מוגדרת לינגואה פרנקה (שפה אשר מגשרת בין שפות שונות). אי לכך, כאשר אתם מתכננים לתרגם את אתר האינטרנט שלכם, עליכם להתחיל בראש ובראשונה עם תרגום לאנגלית. על פי מחקרים שנערכו בנושא, ישנם כ-1.8 מיליארד בני אדם אשר דוברים אנגלית כשפת אם או כשפה שנייה. ברשת האינטרנט, שיעורם של דוברי האנגלית גבוה באופן משמעותי משיעורם באוכלוסייה הכוללת. כפי שצוין לעיל, גם תרגום אתרי אינטרנט לאנגלית חייב להיות תרגום מקצועי. דהיינו, תרגום אשר עומד בכל הכללים הרלבנטיים מבחינת כתיבת מאמרים לאתרים.

מה חשוב לדעת?

כאשר חברת תרגום אתרים ניגשת למלאכתה, היא בודקת היטב את הטקסטים השונים שבאתר. כעת, כל תרגום טקסט זוכה ליחס אישי אשר מתכתב עם שאר הדפים באתר. המטרה היא פשוטה - לשמור על השפה הנקייה של האתר ועל האופן בו הדפים השונים מתקשרים זה עם זה. תרגום מקצועי ואפקטיבי משכתב את האתר באופן זהה לחלוטין למקור. זאת, כמובן, תוך כדי הדגשת האלמנטים הרלבנטיים לשווקים בחו"ל.

שימו לב, כאשר אתם מתכננים לתרגם אתר אינטרנט, חשוב להבין כי גודל הטקסט יכול להשתנות. למשל, תרגום מקצועי של טקסט מעברית לאנגלית מאריך את המאמר בכ-33%. יש להתייחס לכך בכדי להימנע ממצב שבו התרגום יגדיל באופן לא פרופורציונאלי את הטקסטים השונים. כמו כן, יש לכך השלכות גם מבחינת עיצוב האתר המתורגם וכדומה.


 

תרגום מקצועי
תמונה מתוך: pixaboy

 למה לקחת חברת תרגום אתרים?

תרגום אתרי אינטרנט הוא שירות נפוץ במיוחד ברשת. כיום, חברות רבות מציעות שירותי תרגום אתרים לשפות שונות. ישנן אפילו חברות אשר מתמחות בשירותים של תרגום מקצועי בנושאים ספציפיים. למשל, תרגום משפטי לאנגלית אשר מקפיד לשמור על נכונות הטקסט ודיוקו. במילים פשוטות, כאשר אתם ניגשים לתרגם אתר אינטרנט עליכם לעבוד ביחד עם חברת התרגום מא' ועד ת'.

חשוב שהאתר המתורגם יספק את הערך המצופה ממנו וישמור על תנועה של גולשים איכותיים. כמו כן, גם כאשר אתם סבורים שאתם יכולים לעשות את זה בעצמכם, ואפילו אם האנגלית שלכם היא ברמה גבוהה, זכרו כי תרגום אתרי אינטרנט הוא מלאכה מורכבת ביותר. הטקסטים הסופיים צריכים להיות מדויקים ומתאימים לדרישות השונות הקשורות בהיותם מאמרים באתר אינטרנט (למשל – מתאימים לקידום אתרים וכדומה).


כתבות נוספות בנושא:

מעבדות לחירות - גרסת קיבוץ נירים 2019

הכירו את האנשים שמינפו את אתגר התעסוקה בלב הנגב: "לקחנו חדר ישן בקיבוץ, שיפצנו והפכנו אותו למשרד מוביל".

מה ששומעים כאן, לא מזיז שם

35 שנה אחרי שעלו על הקרקע כעולים אידיאליסטים, ותיקי היישוב אבשלום בעוטף עזה מתרגשים כמו ביום הראשון מכניסתן של 10 משפחות חדשות

שוק הקנאביס נכנס לחברות מלאה בקיבוצים ומושבים?

גידולים חקלאיים הם חלק מתעודת הזהות של כל מושב וקיבוץ בישראל כבר יותר מ-100 שנים, אך האם דווקא טרנד הקנאביס יהפוך כל פרדס ונחלה למכרה זהב?