מושב עין חצבה, דרום ים המלח

עין חצבה, מושב חילוני בדרום ים המלח

שייך למועצה אזורית תמר

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 100

צור קשר עם עין חצבה

לשיחה עם עין חצבה

073-775-2244

חינוך בדרום ים המלח, עין חצבה

מושב עין חצבה שייך למועצה האזורית תמר. מדובר במועצה אזורית קטנה ואינטימית הנהנית מאופי משפחתי. המועצה אחראית על שבעה יישובים בלבד (ביניהם בית ספר שדה עין גדי). אי לכך, כל אחד מתלמידי המועצה האזורית תמר נהנה מיחס אישי מצד חברי ההנהלה, אגף החינוך והצוות הפדגוגי. כמו כן, ההורים הינם חלק מהותי במערכת החינוך האזורית. וועדי ההורים הינם אקטיביים והם שותפים מלאים לעשייה החינוכית. האיכות והרמה הגבוהה המאפיינים את מערכת החינוך במועצה האזורית תמר נוגעים כמובן גם לילדי עין חצבה. מדובר במערכת חינוך הפועלת בשני אפיקים – פורמאלי וחוץ פורמאלי.

מבחינת החינוך הפורמאלי, המועצה האזורית תמר אחראית על הגנים הנמצאים ביישובים בתחומה וכן על בית הספר היסודי תמר (ע"ש יואב גבעתי) הממוקם בנווה זוהר ובית הספר התיכון בעין גדי. בדומה לחבריהם מהיישובים הסמוכים, גם ילדי עין חצבה מגיעים למוסדות הלימוד הללו על בסיס מערך ההסעות האזורי.

חינוכם של ילדי עין חצבה מתחיל במוסדות החינוך לגיל הרך הפועלים בתוך תחומי היישוב. מדובר במוסדות חינוך נהדרים אשר משלבים עבור הילדים עשייה חברתית עם לימודים ומשחקים. הילדים משתתפים בחוגים כגון מוסיקה, תנועה, אמנות וכדומה. כמו כן, הגננות והסייעות פועלות רבות בכדי להקנות לילדים ערכים רבים "מעבר" ולהכינם לקראת מוסדות הלימוד המתקדמים. במהלך כל השנה, הילדים לוקחים חלק בפעילויות שונות בחגים ובמועדי ישראל (כמובן, עם נוכחות ההורים).

מעבר למערכת החינוך הרשמית, ילדי עין חצבה נהנים מילדות מאושרת ומחיי קהילה ערכיים המלווים אותם כבר מגיל אפס. הקהילה במושב עין חצבה רואה בחינוך אפיק חשוב מאד בהתפתחותה וצמיחתה. ואכן, הילדים נמצאים ממש "על ראש שמחתו" של עין חצבה. כפועל יוצא מכך, עומדים לרשות הילדים גני שעשועים, מגרשי ספורט, בריכת שחייה, ספרייה ועוד. כמו כן, הם משתתפים גם בחוגים במתנ"ס האזורי ולוקחים חלק בפעילות תנועות הנוער באזור.