אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

מוכרים בית? זה התהליך שיעזור לכם למכור בסכום שאתם רוצים

טרנד נדל"ן חדש שהגיע מארה"ב מתיימר להפוך את כל תהליך מכירה או השכרת הבית למשהו אחר לגמרי. מומחית ישראלית בתחום: "השקעה של אלפי שקלים בודדים יתורגמו לרווח של עשרות אחוזים"


הדירה שלכם עומדת למכירה כבר זמן מה, יש מתעניינים פה ושם אך הם מציעים הרבה פחות ממה שאתם דורשים, ובינתיים הזמן חולף? ייתכן מאוד שאתם צריכים לעבור תהליך של הום סטייג'ינג (Home-Staging) - נישה חדשה יחסית בענף עיצוב הפנים בה נעשה שדרוג מדויק ושיפוץ נקודתי בעלות מינימלית במטרה לקדם את מכירה או השכרה של נכס נדל"ני. תהליך ההום סטייג'ניג, אשר מגיע במקור מארה"ב, מאפשר להדגיש את היתרונות של הדירה ולנטרל בעיני הקונים הפוטנציאליים את החסרונות שלה. כל זאת על מנת להגיע לערך המקסימלי של הנכס.

"10 השניות הראשונות הן הקריטיות ביותר"

"כמו בכל דבר בחיים, כך ברכישת דירה או בית פרטי, רושם ראשוני הוא המפתח החשוב ביותר", מסבירה ענת זיו, מעצבת פנים בעלת סטודיו המתמחה בין השאר בהום סטייג'ינג. "אצל רוב המתעניינים, 10 השניות הראשונות של הביקור הן הקריטיות ביותר. למרות שלכאורה יש עוד שיקולים שאמורים להילקח בחשבון כמו מספר חדרים, שכונה, כיווני אוויר, תקציב וכן הלאה, בסופו של דבר ההחלטה תתקבל על בסיס רגשי. כלומר על התחושה שמתקבלת אצל הקונה הפוטנציאלי".

ענת מסבירה שפעמים רבות הבעלים של הנכס, שהתגוררו במקום במשך תקופה, "התרגלו" במידה מסוימת למראה ולמצב של הדירה. זו סיטואציה הגורמת לכך שהם אינם ערים לרושם הראשוני שהיא מייצרת מחד, ולפוטנציאל הגלום בה מאידך.

"תחום ההום סטייג'ינג מוכר ומקובל מאוד בחו"ל ולאחרונה החל לתפוס תאוצה גם בישראל", היא אומרת, "התהליך יכול להפוך כל דירה למזמינה ואטרקטיבית עם שיפוץ ועיצוב נקודתיים שמוציאים את המיטב מהנכס. למשל, שדרוג רהיט מסוים, החלפת גופי תאורה, צביעת קירות, החלפת רצפות שבורות ולעתים אפילו שבירה או הוספת קיר גבס".

 
 "ההחלטה תתקבל על בסיס רגשי". (צילום: סטודיו ענת זיו)


תג המחיר של הבית עולה ב-10%


מחקרים אודות הום סטייג'ינג בארץ ובחו"ל מראים שבהשקעה של עד 3% מערך הנכס ניתן לעלות את תג המחיר לרכישה ב-10% ואפילו יותר. רווח משמעותי לכל הדעות. בנוסף, הום סטייג'ינג מדויק מביא לכך שהבית גם נמכר מהר יותר. "זמן שווה כסף", אומרת ענת, "במיוחד בנדל"ן שככל שהחודשים עוברים בעל הבית עלול להפסיד דמי שכירות או לחילופין להוריד את המחיר מחשש שלא יימצאו קונים. מעבר לכך, נכס שעומד בשוק למעלה ממספר שבועות עלול לשרוף את עצמו ומחירו יכול לצנוח ב-8% ויותר".

הום סטייג'ינג הוא פתרון זול ופרקטי שהמטרה שלו היא לתת לקונים את התחושה שהם היו רוצים לגור בנכס. פעולות פשוטות יחסית יכולות לשדרג את המראה של הבית כמו לדוגמה השלכה של פריטים ורהיטים ישנים שמעמיסים על החדרים, תאורה נכונה, שדרוג הסלון או ריפוד מחדש, הוספת מראות, ווילונות, תמונות ניטרליות ועוד. "גם השיפוצים, אם נדרשים, אינם רחבי היקף", אומרת ענת.

 
 פתרון זול ופרקטי. (צילום: סטודיו ענת זיו)


עוד במדור: לבנות את בית החלומות ממכולה > 


המתווכים מבינים את המשמעות של הום סטייג'ינג


היא מסבירה גם כי התחום פונה למתווכים לא פחות מבעלי נכסים. "המתווכים מכירים בחשיבות שטמונה בהום סטייג'ינג אפילו יותר מהלקוחות עצמם. זאת בזכות הניסיון הרב שלהם בהצגת בתים וניהול פגישות מול לקוחות פוטנציאליים. הם קוראים היטב את הפסיכולוגיה הרגשית שעומדת מאחורי הליך המכירה ובעיקר מבינים את המושג 'בית' בצורה הטובה ביותר".

"לדוגמה, לאחד הפרויקטים האחרונים במרכז הארץ שביצעתי בו הום סטייג'ינג פנו אלי אחרי ששורה של מתווכים לא הצליחו למכור את נכס", היא מספרת, "המחיר הראשוני עמד על שני מיליון שקלים, הנכס היה בשוק כבר זמן ממושך והלקוח נהיה לחוץ ושקל להוריד באופן משמעותי את המחיר שביקש. בהשקעה של 25,000 שקלים ועם שורה של שינויים לא יקרים אך ממוקדים הצלחנו לגרום לנכס להימכר במהירות בעבור כ-2,150,000 שקלים. רווח של 125,000 שקלים בלי הרבה מאמץ שבסופו של דבר גם האיץ את תהליך המכירה".

"זמן שווה כסף". ענת זיו (צילום: עדי מזן)

כתבות נוספות בנושא:

קלטו את משפחת דרטלר

משפחת דרטלר רצתה שינוי אווירה עם דגש על אזור הנגב. הבחירה בירוחם התבררה כנכונה עבורם. הנה הסיפור שלהם

המזרח הקרוב: הישראלים שגילו את הבקעה

המרחב הכפרי "הקלאסי" מתקשר בדר"כ עם הנגב והגליל, אך דווקא בחבל המזרחי מגלות משפחות את יתרונות בקעת הירדן

חברת ההיי טק שתהפוך את הגולן לעמק הסיליקון הישראלי

המרכז הטכנולוגי הראשון בישראל של חברת ההיי-טק "בונימו" נפתח: "בחזון אנחנו רואים עמק סיליקון תוסס"