אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

"יש בצפון ביקוש אדיר לאנשי מקצוע"

אבי פרי הולך בעקבות סטף ורטהיימר ומעודד יזמות בצפון: "עבודה טובה שאני עושה ללקוח הופכת מיד לאין ספור המלצות מפה לאוזן"

 
המועצה האזורית עמק המעיינות, אשר אחראית על למעלה מ-20 יישובים, נהנית בשנים האחרונות מפריחה דמוגרפית, גם בעקבות רכבת העמק אשר תושק בעוד כשלושה חודשים, אבל בעיקר מבחינת איכות החיים, הגיוון בסוגי היישובים תחת המועצה, ושיטות החינוך המוצלחות. אולם לצד נופים עוצרי נשימה, העמק עדיין קצת רחוק "מהמרכז". רבים מהמתעניינים אשר הביעו נכונות לבצע את המעבר לאזור מתלבטים בכל הנוגע לנושא התעסוקתי.

זה היה גם הסיפור של אבי פרי שהחליט לעלות צפונה עם משפחתו לקיבוץ נווה איתן. אבי, בעליה של חברת AV Top טכנולוגיות אשר מתמחה בתכנון והתקנת מערכות אודיו-וידאו וחשמל חכם, נדרש לעשות חישוב מסלול מחדש. האם להפסיק את הפעילות או דווקא להרחיב אותה. כלומר, גם להמשיך עם הלקוחות מהמרכז וגם לספק במקביל שירות לתושבי הסביבה.

"לפני שנדבר על פרנסה בוא לא נשכח את החיים עצמם", אומר אבי בפתיחת השיחה, "לעבור לקיבוץ היה הצעד הכי טוב שיכולנו לקבל בשבילנו ובשביל הילדים. זה שהצלחתי להמשיך את העסק ואפילו בעוצמה לא פחות גדולה מהמרכז זו רק המעטפת".

המרוץ שהפך לבית

אבי גדל בטבריה ואשתו סיוון היא מושבניקית ממושב בית חנן ליד ראשל"צ. המעבר צפונה איפשר להם במידה מסוימת להעניק לילדיהם את תבנית נוף ילדותם. מצד אחד הילדות של אבי בצפון ומצד שני החוויות של סיוון כילדה במושב.

"השאיפה לגור בכפר תמיד הייתה מטרה עבורנו ורק התלבטנו איפה", אומר אבי, "הבחירה בעמק המעיינות נולדה מבחינתי ומבחינת סיוון תוך כדי השתתפות בחצי מרתון עמק המעיינות. אני חובב ריצות למרחקים ארוכים ומשתתף מדי שנה בחצי-מרתון שמאורגן על ידי המועצה האזורית. בכל פעם לפני הזינוק ראש המועצה מזמין את כולם לבנות את הבית בעמק ובאחת הריצות שהגעתי להשתתף בהן סיוון ואני נדלקנו על הרעיון".

"כשחזרנו הביתה התחלנו לבדוק מקומות ספציפיים ובגלישה ב"אתר הבית" נחשפנו לקיבוץ נווה איתן. ביקרנו במקום ופגשנו בקיבוץ חברים נפלאים שנהנים מאווירה קהילתית נהדרת. התחלנו את התהליך וזה גם הזמן להודות לרכזת הקליטה, דבורה תקוותם. הכל התחיל בזכותה והיא תמיד נמצאת לצדי ולצד החברים החדשים".

ראש המועצה הזמין, והשאר היסטוריה. משפחת פרי בהרכב מלא (צילום: מתוך אלבום משפחתי)


"יש בהחלט עבודה כאן"

בתור בעל עסק עצמאי עם קהל לקוחות גדול במרכז היה ברור לאבי שהמרחק עלול להוות אתגר. "עצמאים, אבל כמובן שגם שכירים, חוששים מאד מהצפון או הדרום", הוא אומר בהבנה, "למרות איכות החיים בסופו של דבר צריך לדאוג גם להכנסות. מהניסיון שלי אני שמח להרגיע את המתלבטים. לא רק שאפשר לעבוד בגליל אלא שיש כאן לא מעט יתרונות. אפילו יתרונות ביחס לאזור המרכז".

העסק פועל כיום בצפון ומשרת מגוון לקוחות פרטיים, עסקיים וציבוריים. במקביל אבי ממשיך להגיע אל לקוחותיו במרכז. "תודה לאל המדינה שלנו קטנה. נסיעה מעמק המעיינות לתל אביב זה עניין של שעה וחצי פלוס מינוס. כמו כן לאור העובדה שהשוק בגליל פחות תחרותי הביקוש לאנשי מקצוע הוא אדיר. עבודה טובה שאני עושה הופכת לאין ספור המלצות מפה לאוזן ובתוך זמן קצר צברתי קהל גדול של לקוחות חדשים".

לדבריו, גם מבחינת העסקת עובדים הוא הופתע לטובה. "גיליתי הון אנושי מדהים ומקבץ מרשים של אנשי עבודה חרוצים ומקצועיים", הוא אומר, "זה בא לידי ביטוי גם בעובדים וגם בשיתופי פעולה עם עסקים בתחומים משיקים לשלי". המשרד של החברה ממוקם בקיבוץ נווה איתן וכך גם כל פעילויות האופרציה והלוגיסטיקה מתנהלות בצפון. אחד ממקורות ההשראה של אבי הוא לא פחות מאיש העסקים סטף ורטהיימר. "אני לומד מהגדולים ביותר" הוא צוחק, "אם איש עסקים מצליח גם סטף מחליט להשקיע בצפון אז כל אחד יכול לעזור בהפרחת השממה הירוקה". במקביל לפיתוח העסק, אשתו של אבי, סיוון, השתלבה אף היא כמדריכת כושר במועדון בסביבה. בשנה הקרובה היא אף עומדת להיכנס לעבודה בבית הספר כמורה לחינוך גופני.

בואו להכיר את יישובי עמק המעיינות >

כתבות נוספות בנושא:

קלטו את משפחת בטלר הנגבי

תכירו את משפחת בטלר הנגבי שעלו מצרפת והשתקעו בנגב, שם הם נהנים משקיעות מדבריות ומחוברים לטבע, לאנשים ולערכים של שדה בוקר.  הנה הסיפור שלהם

כמה באמת שווה דירת יורשים בקיבוץ?

כיצד ראוי לחשב את שווי זכאותם של יורשים לבית מגורים בקיבוץ, לפי שווי דירת תקן או לפי שווי שוק?

"הבנות מתרגשות והעיתוי מושלם מבחינתנו"

עם מעל 400 תושבים, ביה"ס אזורי ומרכז רפואי, היישוב הקהילתי צוחר בלב חבל אשכול הולך ומסתמן כאחד היישובים המבוקשים למשפחות צעירות המחפשות קהילה ובית חדש