מושב אביבים, גליל עליון

אביבים, מושב מעורב בגליל עליון

שייך למועצה אזורית מרום הגליל

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 500

צור קשר עם אביבים
  • טלפון04-6919890

אודות אביבים

אביבים הינו מושב מעורב הנמצא בגליל העליון, על גבול ישראל-לבנון. המושב חגג לפני מספר שנים 50 שנה להיווסדו. הוא הוקם בשנת 1958, ננטש לחמש שנים, ואוכלס מחדש בשנת 1963. בסמוך למושב שוכנת משטרת אביבים, מצודה מימי המנדט הבריטי אשר הוקמה בשנת 1938 כחלק ממצודות טגארט. אביבים נמצא ללא ספק באחד האזורים המרהיבים ביותר, בישראל בכלל ובגליל העליון בפרט. הר אביבים, המתנשא לגובה של 872 מ' מעל פני הים, שוכן ממערב ליישוב. מפסגת ההר ניתן ליהנות מנוף מרשים אל עבר כל הגליל והכנרת. כמו כן, המושב סמוך גם לשמורת נחל דישון. מדובר בשמורה מרשימה ביותר המאפיינת את הנוף הפראי האותנטי והאמיתי של ארץ הגליל.

הקהילה המתגוררת במושב אביבים משלבת בין חילונים לדתיים ובין וותיקים (בני דור המייסדים) למשפחות שהצטרפו למקום במרוצת השנים. חרף השוני המסוים בין קבוצות האוכלוסייה, החיים במושב הינם שלווים ופסטוראליים וכל ציבור מכבד את רעהו. בשנים האחרונות, אביבים תפס לעצמו שם של כבוד במפת התיירות הישראלית. הנוף המרהיב הנשקף מכל עבר, והאוכלוסייה החמה המפעילה מגוון רחב של אטרקציות תיירותיות, הפכו את אביבים ליעד מבוקש בעת חופשה בצפון. מיותר לציין כי כל המראות הנפלאים הללו מהווים עבור תושבי אביבים עניין שבשגרה.
קליטה
במושב אביבים קיימת קליטה אך השכונה החדשה פונה לבנים חוזרים בלבד. מדובר בכ-40 יחידות דיור המיועדות לבני מושב החוזרים להתגורר באביבים.