ישוב קהילתי אחוזת ברק, עמק יזרעאל

אחוזת ברק, ישוב קהילתי מעורב בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 2500

צור קשר עם אחוזת ברק

לשיחה עם אחוזת ברק

073-783-1856

חינוך בעמק יזרעאל, אחוזת ברק

מערכת החינוך המצוינת של המועצה האזורית עמק יזרעאל הינה מערכת אשר מפעילה מוסדות לימוד ופעילויות חוץ פורמאלית לכל יישובי האזור. במסגרת פעילותה, המועצה האזורית עמק יזרעאל עושה רבות בכדי לשפר ולשדרג את מערכת החינוך בתחומה. השקעה זו באה לידי ביטוי במגוון היבטים. ראשית, מוסדות החינוך בשטחה של המועצה האזורית עמק יזרעאל הינם מוסדות מתקדמים אשר התאימו את עצמם זה מכבר למאה ה-21. כמו כן, האוכלוסייה בעמק הינה אוכלוסייה איכותית המשרה על חבריה אווירה של מצוינות ושאפתנות. על הקרקע החינוכית הנפלאה הזו, גדלים גם ילדי אחוזת ברק.

מבחינת הגיל הרך, תושבי אחוזת ברק יכולים לבחור בין ארבעה גני ילדים הפועלים ביישוב. כמו כן, ישנן גם שלוש כיתות מעון הפועלות תחת הנהלתה של עמותת ויצ"ו. מוסדות החינוך לגיל הרך באחוזת ברק מופעלים על ידי מטפלות וגננות בעלות ניסיון רב. במהלך היום, הילדים זוכים לטייל בסביבה, להשתתף בחוגי תנועה ומוסיקה, לקחת חלק בטקסים במועדי ישראל ועוד. כמו כן, ההורים הינם חלק בלתי נפרד מפעילות גני הילדים והם משתתפים באירועים השונים. לקראת העלייה לכיתה א', הילדים בגני הילדים עוברים גם הכנה מקדימה. אי לכך, המעבר לבית הספר היסודי, אשר מבחינת ילדי אחוזת ברק מדובר בבית ספר "עמק יזרעאל" בקיבוץ גניגר, הולך בדרך כלל בצורה חלקה.
בית הספר בקיבוץ גניגר הינו אחד ממוסדות החינוך הותיקים ביותר באזור. מדובר במוסד לימודים אשר הוקם בשנת 1931 ולאחרונה חגג 80 שנה להיווסדו. עד שנת 1996, בית הספר בקיבוץ גניגר פתח את שעריו עבור ילדי קיבוצים בלבד. כיום, בית הספר שייך למועצה האזורית עמק יזרעאל ולא כל תלמידיו הם קיבוצניקים. עם זאת, הרוח החינוכית הפועמת במוסד הלימודים המצוין הזה יונקת רבות מתפיסת העולם הקיבוצית. בעיקר בכל הנוגע לסוגיות כגון התנדבות, שאפתנות ומצוינות. לאחרונה, בית הספר אף זכה לתו ירוק מהשר להגנת הסביבה, וזאת בשל הדאגה לאיכות הסביבה המהווה חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים במקום.

התיכון בו לומדים ילדי אחוזת ברק הינו תיכון "עמקים תבור" הנמצא בקיבוץ מזרע. גם כאן, מדובר במוסד לימודים מצוין אשר תלמידיו זוכים לקחת חלק במגמות מרתקות לבגרות כולל מסלולים מיוחדים (כגון מגמת רפואה).

מלבד בתי הספר המצוינים, ילדי אחוזת ברק נהנים גם ממערך מגוון של פעילויות חוץ פורמאליות המתקיימות לאחר שעות הלימודים. פעילויות אלה כוללת הפעלות במועדון הנוער ביישוב, חוגים במתנ"ס המקומי, פעילויות תרבותיות המתארגנות על ידי המועצה האזורית עמק יזרעאל, אירועים קהילתיים באחוזת ברק וביישובים הסמוכים ועוד.