ישוב קהילתי אלון הגליל, עמק יזרעאל

אלון הגליל, ישוב קהילתי חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,000

צור קשר עם אלון הגליל

לשיחה עם אלון הגליל

073-759-0296

חינוך בעמק יזרעאל, אלון הגליל

החינוך נחשב לאחד הערכים החשובים ביותר בפעילותה של המועצה האזורית עמק יזרעאל. ואכן, המועצה האזורית משקיעה במערכת החינוך הפועלת בתחומה את מיטב משאביה ואת כוח האדם האיכותי ביותר. מדי שנה, המועצה האזורית משפצת ומשדרגת את מוסדות החינוך. כמו כן, לאחרונה, מוסדות החינוך השונים עברו התאמה לקראת המאה ה-21. התאמה זו באה לידי ביטוי בהקמת חדרי מחשבים חדישים, חיבור בתי הספר לרשתות אלחוטיות, הפעלת אתרי אינטרנט המאפשרים קשר בין התלמידים לבית הספר ועוד.
ילדי אלון הגליל נהנים אף הם ממערכת החינוך המצוינת של המועצה האזורית עמק יזרעאל. החינוך מבחינת ילדי היישוב מתחיל במוסדות לגיל הרך הפועלים באלון הגליל. מדובר בפעוטונים, צהרונים, גני ילדים ומעונות העומדים לרשותם של קטנטני אלון הגליל כבר מגיל שלושה חודשים. אי לכך, ההורים יכולים לשוב לעבודה מיד עם סיומה של חופשת הלידה (וזאת כאשר הם יודעים שילדיהם נמצאים בידיים טובות ומנוסות). הגננות והמטפלות אשר מתפעלות את מערכת החינוך לגיל הרך ביישוב אלון הגליל עושות זאת כבר שנים רבות ובהצלחה מרשימה. עם העלייה לכיתה א', ילדי אלון הגליל עוברים ללמוד בבית הספר "יחד" בגבעת האלה.
מדובר בבית ספר מצוין אשר כל תלמיד הנכנס בשעריו זוכה ליחס אישי ופרטני. תלמידים מצטיינים משתלבים במסלולים למתקדמים, ותלמידים הזקוקים לסיוע מוצאים אוזן קשבת וכתף תומכת. ההורים הינם חלק אינטגרלי מהחינוך בבית הספר "יחד" והם פועלים שכם לשכם עם הצוות הפדגוגי. הצלחתו של בית הספר "יחד" טמונה גם במחויבות של התלמידים כלפי מוריהם, בין השאר משום שמרבית חברי הצוות החינוכי גרים ביישובי האזור.
החל מכיתה ז', ילדי אלון הגליל לומדים בכפר הנוער ויצ"ו בנהלל. התיכון בנהלל הינו ללא ספק אחד ממוסדות החינוך החשובים בישראל. מדובר בבית ספר מצוין אשר על בוגריו נמנים אנשי רוח, פוליטיקאים, רמטכ"לים, אנשי תקשורת, תעשיינים ועוד. כיום, לומדים בבית הספר בנהלל, הידוע גם בשמו "בית הספר החקלאי ויצ"ו בנהלל", כ-1,000 תלמידים אשר 20% מהם תלמידי פנימייה.
מעבר למוסדות החינוך הפורמאליים, המועצה האזורית עמק יזרעאל דואגת לתושבי היישובים בתחומה, לרבות תושבי אלון הגליל, לפעילויות חוץ פורמאליות עשירות ומגוונות. פעילויות אלה, המתקיימות לאחר שעות הלימודים ובחופשות, משלימות את עבודתה של מערכת החינוך המצוינת באזור. מבחינתם של ילדי אלון הגליל, מדובר בפעילויות המתקיימות ביישוב וכן באירועים המתארגנים ברמה האזורית. כמו כן, ילדי אלון הגליל יכולים כמובן לקחת חלק בחוגים במתנ"ס האזורי או להצטרף לתנועות הנוער הפועלות בסביבה.