ישוב קהילתי אלון הגליל, עמק יזרעאל

אלון הגליל, ישוב קהילתי חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,000

צור קשר עם אלון הגליל

לשיחה עם אלון הגליל

073-759-0296

תעסוקה בעמק יזרעאל, אלון הגליל

אלון הגליל הינו יישוב קהילתי אשר החל את דרכו כמושב עובדים חקלאי. גם היום, יש תושבים ביישוב אשר פרנסתם מבוססת על חקלאות ועבודת אדמה. מדובר בעיקר במשקי בעלי חיים. עם זאת, מרבית תושבי אלון הגליל עובדים במקצועות חופשיים. עבודה זו מבוססת בעיקר על מרכזי התעסוקה באזור ועל היישובים בעמק יזרעאל והגליל. ישנם שכירים אשר עובדים במפעלים והחברות בסביבה, ויש אשר פונים ליזמות פרטית ועסקים עצמאיים. כך או כך, תושבי אלון הגליל יכולים לקבל מידע אודות פרנסה בעמק ובגליל באמצעות המרכז התעסוקתי "מעברים בעמק".
מדובר במרכז תעסוקתי אשר הוקם על ידי המועצה האזורית עמק יזרעאל בשיתוף עם מועצות אזוריות נוספות (מגידו, עמק המעיינות וזבולון). במרכז התעסוקתי "מעברים בעמק", הפועל הן באמצעות משרדים והן על ידי אתר אינטרנט, ניתן לקבל מידע עדכני ורלבנטי אודות משרות דרושים, הכוונה תעסוקתית, לימודים וקורסים, הנחות לעסקים קטנים ועוד.
כמו כן, מיקומו של יישוב אלון הגליל ליד צומת המוביל, במרחק כ-15 דקות נסיעה בלבד ממחלף אליקים המתחיל את כביש 6, הופך את הגישה התחבורתית מהיישוב למרכז ולמישור החוף לנוחה ופשוטה. ואכן, ישנם גם תושבים באלון הגליל אשר מוצאים את פרנסתם ביעדים "רחוקים" יותר תוך כדי הסתמכות על צירי התחבורה המרכזיים העוברים ליד היישוב.