קיבוץ אלונים, עמק יזרעאל

אלונים, קיבוץ חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 470

צור קשר עם אלונים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/אלונים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9838104/5

אודות אלונים

קיבוץ אלונים הינו  חילוני ושוכן על הגבול שבין עמק יזרעאל לגליל התחתון. מדובר ביישוב כפרי וקטן אשר תושביו מרגישים ללא ספק שהם מתגוררים בתוך גלויה ארצישראלית. אלונים קרוי על שמם של האלונים הרבים המקיפים אותו (והמאפיינים את החורש הטבעי באזור זה של עמק יזרעאל). היישוב שייך לתנועת הקיבוץ המאוחד ומתגוררים בו כיום כ-450 תושבים.

סיפורו של קיבוץ אלונים שזור בדברי ימיהן של התנועה הקיבוצית וההתיישבות הציונית. מדובר בקיבוץ הראשון אשר הוקם על ידי "עליית הנוער" והחבורה אשר ייסדה אותה הייתה החבורה הראשונה שסיימה לעבור את הכשרתה בקיבוץ עין חרוד. כמו כן, במהלך השנים שלפני מלחמת העצמאות, היישוב היה בסיס של הפלמ"ח. קיבוץ אלונים הוקם בתור יישוב חומה ומגדל ביוני 1938. כעבור כחמישה חודשים, נולד במקום הילד הראשון של קיבוץ אלונים אשר נקרא על שמו של אלכסנדר זייד (שנרצח מספר חודשים קודם לכן).

כיום, קיבוץ אלונים הינו קיבוץ מתחדש אשר הקהילה שבו מנהלת אורח חיים חילוני וליבראלי. תושבי המקום משמרים עד היום את הערכים הציוניים והקיבוציים אשר היו הרוח במפרשי אלונים בשנותיו הראשונות. כמו כן, התושבים נהנים מפעילויות תרבותיות מגוונות והם מנהלים את הקיבוץ על בסיס וועדות המתפקדות בהתנדבות.

במסגרת וועדות אלה, וביחד עם אסיפת החברים הכללית, קיבוץ אלונים מקבל החלטות הנוגעות לאורח החיים במקום במישורים כגון חינוך, שירותים, נוי, בטיחות ועוד. ילדי קיבוץ אלונים מהווים חלק מקהילת הנעורים של יישובי עמק יזרעאל. הילדים גדלים יחפים והם נהנים מנופים נהדרים ומשטחי ציבור מטופחים למשעי. כמו כן, מוסדות החינוך המצוינים של המועצה האזורית עמק יזרעאל עומדים לרשותם של ילדי אלונים. מדובר במערכת חינוך מובילה אשר זוכה מדי שנה להימצא בין חמשת מערכות החינוך הטובות בישראל.
קליטה
קיבוץ אלונים איננו קולט משפחות מבחוץ (רק בנים חוזרים).