מושב אלוני אבא, עמק יזרעאל

אלוני אבא, מושב חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 920

צור קשר עם אלוני אבא
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/אלוני-אבא/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9835061 /04-9835901
  • נייד04-983506

אודות אלוני אבא

עמק יזרעאל המקסים הינו אזור מרהיב ביופיו אשר התושבים המתגוררים בו נהנים מדי יום מנוף משגע של ארץ ישראל הישנה והטובה. העמק הקסום, המרוצף כמעט לחלוטין ביישובים כפריים, שדות חקלאיים ופרדסים רעננים, הינו אחד ממוקדי התיירות הפופולאריים ביותר בישראל. כמו כן, יישובי עמק יזרעאל, ומושב אלוני אבא ביניהם, הינם יישובים כפריים המציעים איכות חיים לצד תרבות עשירה ועשייה חברתית. המושב החילוני אלוני אבא, השוכן בחלקו המערבי של עמק יזרעאל, הוקם בשנת 1948 על ידי בני גרעין מתנועת "העובד הציוני".

היישוב נושא את שמו של הצנחן אבא ברדיצ'ב, אשר נרצח בעת משימת צניחה באירופה במהלך מלחמת העולם השנייה (במטרה לסייע בהצלת יהודים). חלקו הראשון של שם היישוב "אלון", מבוסס כמובן על האלונים המרשימים המקיפים את המושב. למעשה, היישוב הוקם לראשונה כבר בשנת 1907 על ידי אנשי הטמפלרים הגרמניים שהגיעו ארצה במטרה להפריח את ארץ הקודש. עם זאת, המושבה הגרמנית פורקה במהלך שנת 1948 ואוישה מחדש ע"י גרעיני "העובד הציוני" כעבור זמן קצר. עד היום, קיימת במקום כנסיה אוונגלית אשר נוסדה ביישוב בשנת 1916 ומהווה זכר למושבת הטמפלרים ששכנה במקום במשך כ-40 שנה.

בימינו, מושב אלוני אבא הינו יישוב מקסים וציורי בלב ליבו של עמק יזרעאל. הקהילה במקום מקיימת אורח חיים חילוני והיא נהנית מחיי תרבות עשירים ונופים נהדרים המקיפים את בתי התושבים. השבילים הציוריים המתפתלים במושב אלוני אבא, ושטחי הנוי המטופחים הפזורים בכל מקום, הפכו את היישוב לגן עדן עבור ילדים (ומבוגרים). לכך ניתן לצרף את מערכת החינוך המצוינת של המועצה האזורית עמק יזרעאל, אשר זוכה מדי שנה באחד מחמשת המקומות המובילים בישראל מבחינת הישגי תלמידיה.

תושבי אלוני אבא מנהלים את החיים במושב על בסיס ועדות הפועלות בהתנדבות. ועדות אלה מקיימות דיונים ומקבלות החלטות בנושאים כגון חינוך, תעסוקה, נוי, תרבות, כלכלה, בטיחות בדרכים ועוד
קליטה
אין קליטה במושב.