ישוב קהילתי אליאב, חבל לכיש

אליאב, ישוב קהילתי חילוני בחבל לכיש

שייך למועצה אזורית לכיש

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 150

צור קשר עם אליאב
  • נייד054-6699385 

אודות אליאב

אליאב הוא יישוב קהילתי בדרום הארץ אשר ממוקם בחבל לכיש ומשתייך למועצה האזורית לכיש. זהו אחד היישובים הצעירים בישראל והוא עלה על הקרקע לפני כ-10 שנים בלבד (בשנת 2004). בתחילה, שמו של היישוב היה חרוב, וזאת על שם עצי החרוב העתיקים הרבים הגדלים באזור. אולם, השם שונה בעקבות דמיון בינו לבין שמו של יישוב קהילתי בדרום רמת הגולן, כפר חרוב.
הקהילה באליאב מורכבת מתמהיל מיוחד של משפחות חילוניות, דתיות ומסורתיות. חרף הבדלים בין אורחי החיים של תושבי המקום, חיי הקהילה ביישוב ידועים כעשירים ותוססים. כמו כן, ערכים משותפים אשר נוגעים לתרבות, יהדות וערבות הדדית יושבים בבסיסו של אליאב ומנתבים את דרכו. אחד האלמנטים הייחודיים של היישוב בא לידי ביטוי בהתכתבות של המקום עם ערכים סביבתיים. אליאב הוא יישוב אשר התכנון והבנייה בו מדגישים נושאים של שימור סביבה ובנייה ירוקה. לא בכדי, זהו יישוב קהילתי "תומך סביבה".
נכון לשנת 2014, חלק מתושבי היישוב מתגוררים בבתי קבע, וחלקם עדיין מתגוררים בקראוונים זמניים וממתינים לסיום בניית ביתם. היישוב קולט משפחות חדשות דרך תנועת אור אשר פועלת להרחבת הצמיחה הדמוגרפית במגזר הכפרי באזור. היות ואליאב הוא יישוב בשלבי הקמה, חיי הקהילה בו משלבים ערכים מודרניים עם "ציונות של פעם". מרבית התושבים עובדים במקצועות חופשיים ביישובים הסמוכים ו/או בקריית גת (כ-15 ק"מ צפון-מערבית לאליאב). היישוב סמוך לצירי תחבורה מרכזיים אשר מאפשרים גם עבודה באזור המרכז, ירושלים וכו'.
קליטה
אליאב הוא יישוב חדש וצעיר אשר נמצא כל הזמן במגמת התרחבות וצמיחה. כיום, מתגוררות ביישוב משפחות רבות אשר עברו למקום בשנים האחרונות ומבקשות לבנות בו את ביתן. שעריו של אליאב פתוחים למשתכנים נוספים אשר רוצים לקחת חלק בהקמתו של יישוב חדש בישראל.