מושב אליקים, גליל תחתון

אליקים, מושב מעורב בגליל תחתון

שייך למועצה אזורית מגידו

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 800

צור קשר עם אליקים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/אליקים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון 04-9892822
  • נייד077-7646461
  • טלפון נוסף04-9935378
  • פקס04-9892822

אודות אליקים

אליקים הינו מושב ברמת מנשה השייך למועצה האזורית מגידו. היישוב שוכן באזור כפרי ומקסים, המשופע בקרקעות חקלאיות ושטחי מרעה רחבי היקף. בערוצי הנחלים העוברים ליד היישוב ניתן עדיין ליהנות מהצמחייה הטבעית באזור הכוללת עצי חרובים, אלוני תבור, תותי עץ ואורנים (אשר ניטעו על ידי קק"ל).

אוכלוסיית אליקים מורכבת מחילונים ודתיים החיים ביחד בקהילה מלוכדת ומשפחתית. היישוב נמצא בסמוך ליוקנעם והוא קרוי על שמו של מלך יהודה הראשון, יהויקים. ראשוני המתיישבים באליקים עלו על הקרקע לפני כ-65 שנה (בשנת 1949). בתחילה, מדובר היה ביהודים אשר עלו ארצה מתימן. עם השנים, הצטרפו למייסדי אליקים גם יהודים מארצות נוספות (למשל, מצפון אפריקה ומזרח אירופה). בשנת 1970, המושב הפך ליישוב קהילתי. עם זאת, כ-38 שנים לאחר מכן, הוא שב להיות מושב עובדים.

הנוף הנשקף מיישוב אליקים מהווה תמונה מרהיבה ביופייה של ארץ ישראל ואזור הגליל. בסמוך למושב נמצא יער אליקים, יער רחב הכולל מסלולי טיול ומתקנים לילדים. בשבתות ובחגים, המקום מלא מפה לפה במשפחות וזוגות המבקשים ליהנות מחורש מקסים ואווירה גלילית אמיתית. תושבי אליקים עוסקים בחקלאות, מקצועות חופשיים, חינוך ותיירות. ילדי המקום מרוויחים אף הם, הן מבחינת החינוך האיכותי והחופש האישי, והן מבחינת הפעילויות החוץ פורמאליות והקשר ההדוק עם ילדי כל האזור.
קליטה
לא קיימת כיום הרחבה וקליטה של משפחות חדשות למושב אליקים. ניתן לשכור בתים למגורים במושב על בסיס התקשרות עצמאית ו/או לרכוש בתים במקום באפיקים פרטיים.