ישוב קהילתי טלאל, משגב

טלאל, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 1,000

צור קשר עם טלאל
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/אל-טל/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9961545

אודות טלאל

טל-אל הינו יישוב קהילתי חילוני אשר שייך למועצה האזורית משגב. היישוב ממוקם באזור הצפוני-מערבי של שטחה המוניציפאלי של המועצה האזורית. הוא נמצא בסמוך לעיירות הדרוזיות ג'וליס וכפר יאסיף, ומרוחק כשני ק"מ בלבד מצומת אחיהוד. מקור שמו של היישוב נגזר ממיקומו הגיאוגרפי של טל-אל, וזאת משום שהוא שוכן מעל ואדי יצהר המקסים. הואדי הזורם למרגלותיו של טל-אל שזור בכרמי זיתים אשר חלקן מהעתיקות ביותר בגליל.

מאז ומעולם, העיסוק בחקלאות בכלל, ובגידול זיתים בפרט, היה פופולארי מאד באזור זה. ואדי יצהר שופע באתרים ארכיאולוגיים אשר מספרים את תולדות ההתיישבות בגליל בתקופות קדומות ביותר. כמו כן, היישוב נמצא באזור הגיאוגרפי אשר היה נחלתו של שבט מנשה. במקרא, שבט מנשה ידוע כשבט אשר התברך בעושר רב מבחינת רכוש, יבולים חקלאיים והיבטים תרבותיים.

ישוב טל-אל הוקם בתחילה כמצפה במסגרת תוכנית המצפים בגליל. הוא עלה על הקרקע, כמו מצפים רבים אחרים, בשנת 1980. בימיו הראשונים, מייסדיו בחרו בשם "טל-אל" וזאת בכדי לקשר בין ההתיישבות הציונית החדשה למקורות העבריים העתיקים. ואכן, שאיפתם נשאה פרי. כיום, מתגוררות ביישוב כ-250 משפחות ורבים מתושבי טל-אל הינם צעירים ובני נוער.

אגודה שיתופית מנהלת את ענייניו של היישוב וחברים בה תושבי המקום אשר נבחרים מעת לעת במסגרת בחירות דמוקרטיות מקומיות. כמו כן, וועדות רבות פועלות יום ולילה על מנת לשפר ולשדרג את החיים בטל-אל עבור התושבים. וועדות אלה, אשר גם בהן חברים תושבי טל-אל, פועלות בהתנדבות בתחומים כגון חינוך, ספורט, תרבות, קליטה, איכות סביבה, ביטחון ועוד. התקציב השנתי של היישוב נקבע באספת האגודה השיתופית אחת לשנה.
קליטה
יישוב טל-אל איננו קולט משפחות חדשות.