מושב אניעם, גולן

אניעם, מושב חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 550

צור קשר עם אניעם
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/אניעם/חינוך/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון2131*

חינוך בגולן, אניעם

מערכת החינוך במועצה האזורית גולן שמה לעצמה למטרה להעניק לתלמידים והתלמידות בתחומה את הכלים הטובים ביותר מבחינת ערכים והשכלה. אי לכך, המועצה האזורית משקיעה מדי שנה סכומי עתק במערכת החינוך ודואגת לשפץ את מוסדות הלימוד ולהרחיב את מערך החינוך המשלים. ואכן, ניתן לראות את תוצאות ההשקעה הנ"ל בהישגיהם המרשימים של ילדי הגולן. מדובר באזור בו שיעור הזכאים לבגרות משקיף מלמעלה על הממוצעים הארציים.

מבחינת ילדי אניעם, החינוך מורכב משלושה בסיסים עיקריים. ראשית, הקהילה באניעם ידועה כקהילה איכותית וחזקה ביותר. ואכן, כל הורה יודע כי המרכיב החשוב ביותר בחינוך הוא הקהילה הסובבת את התלמיד. כאשר מדובר בקהילה חזקה, ברור אפוא כי ההישגים יהיו בהתאם. שנית, מוסדות החינוך הפורמאליים הפונים לילדי אניעם מפעילים יום לימודים ארוך ומשלבים תכנים רבים מעבר לתוכניות הלימוד הרגילות. לדוגמא, הלימודים בתיכון נעשים במסגרת מסלולים רבים ומגוונים כגון אמנות, תיאטרון, חקלאות, מחשבים, מוסיקה ועוד. הצלע השלישית של מערכת החינוך הינה החינוך הבלתי פורמאלי. מדובר בשורה ארוכה של פעילויות כגון פסטיבלים, אירועי תרבות, תנועות נוער (תנועת בני המושבים הפועלת באזור), חוגי העשרה במתנ"ס, ימים קהילתיים, מעורבות סביבתית ועוד.

ילדי אניעם מתחילים את לימודיהם במוסדות לגיל הרך הפועלים ביישוב. לאחר מכן, כיתות א'-ח' לומדים בבית הספר בקיבוץ מרום גולן (בית הספר האזורי, "אביטל"). החל מכיתה ט', ועד לתום הבגרויות, הילדים לומדים בבית הספר בקצרין (תיכון "נופי גולן").