באר יעקב, שפלה דרומית

באר יעקב, מועצה מקומית מעורב בשפלה דרומית

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 15,500

צור קשר עם באר יעקב

לשיחה עם באר יעקב

073-759-6449

חינוך בשפלה דרומית, באר יעקב

מחלקת החינוך המצוינת של המועצה המקומית באר יעקב פועלת ימים כלילות בכדי להעמיד לרשות הילדים ובני הנוער במקום את מערכות החינוך הטובות ביותר. אגף החינוך במועצה משרת את כלל ילדי באר יעקב, החל מגיל הגן ועד לתום בית הספר התיכון (ולאחר מכן). המועצה המקומית באר יעקב מכירה בחשיבותו של החינוך ובתרומתו לאורח החיים במקום. אי לכך, הסוגיות החינוכיות זוכות לקדימות במסדרונות המועצה וזו לא חוסכת מתלמידיה תקציבים ומשאבים. ואכן, מדי שנה, המועצה המקומית באר יעקב מתגאה בכך שהיא ממוקמת בצמרת מבחינת ההשקעה הכספית בתלמיד.
בתקופה האחרונה, מחלקת החינוך של המועצה המקומית באר יעקב הובילה רפורמה משמעותית במוסדות החינוך ביישוב. זאת מתוך הבנה כי יש לפתח את מערכת החינוך נוכח קליטתם של אלפי ילדים חדשים ביישוב. מחלקת החינוך בבאר יעקב מעמידה לרשות התלמידים רצף חינוכי ויחס אישי לכל תלמיד ותלמידה. ביחד עם המסגרות החוץ פורמאלית, ותוך כדי מעורבות עקבית של ההורים במערכת החינוך, נולדה הצלחה מרשימה בבאר יעקב המעניקה לילדים את הקרקע החינוכית הטובה ביותר.
מוסדות החינוך המצוינים בבאר יעקב מציעים לילדים במגזרים השונים קרקע חינוכית עשירה ופורייה. הילדים מתפצלים למוסדות חינוך בהתאם לזרם אליו הם משתייכים. מדובר בשורה ארוכה של בתי ספר חילוניים, דתיים וחרדיים אשר נותנים מענה חינוכי רציף לכל הילדים ובני הנוער במועצה. לצד מוסדות החינוך הנהדרים, פועלת בבאר יעקב מערכת חוץ פורמאלית עשירה ומגוונת. הילדים משתתפים בחוגים לכל הגילאים ולוקחים גם חלק בפעילותן של תנועת הנוער המקומיות. לכך ניתן להוסיף את השקעתה של המועצה המקומית בארגון אירועי תרבות וקהילה לאורך השנה.