בית אל, שומרון

בית אל, מועצה מקומית דתי בשומרון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: דתי

מספר תושבים: 7,000

צור קשר עם בית אל

לשיחה עם בית אל

073-758-0760

חינוך בשומרון, בית אל

מערכת החינוך המצוינת בבית אל עומדת לרשות ילדי המקום כבר מגיל הלידה. כמו כן, למרות שמדובר ביישוב קטן יחסית (כ-6,000 תושבים "בלבד"), פועלים בבית אל מגוון רחב של מוסדות לימוד. ראשית, הילדים מצטרפים לשלל פעוטונים, צהרונים וגני ילדים ביישוב. הקווים אשר מנחים את מערכת החינוך בבית אל יונקים מתפיסותיהן של הציונות הדתית ומורשת ישראל.

עם העלייה לכיתה א', ילדי בית אל משתלבים באחד מארבעת בתי הספר היסודיים ביישוב (מופרדים בנים-בנות). לאחר מכן, עומדים לרשותכם ארבעה תיכונים המציעים חינוך על יסודי ברמה גבוהה ביותר. שיעורי הזכאות לבגרות בקרב ילדי בית אל מתייצבים מדי שנה על למעלה מ-80%. בהתחשב בממוצע הארצי, מדובר בנתון מרשים לכל הדעות. מלבד מוסדות הלימוד הפורמאליים, פועלת בבית אל גם ישיבה גבוהה. כמו כן, במקום ישנה מכינה קדם צבאית אשר פוקדים אותה גם בני נוער מחוץ ליישוב.

במהלך השנה, מתקיימות בבית אל סדנאות פרטיות ומועברים שיעורים בנושאים מגוונים כגון יהדות, ציונות ומורשת ישראל. לכך ניתן להוסיף את חשיבות איכות הסביבה לתושבי המקום, הבאה לידי ביטוי גם במערכת החינוך.

ואכן, כיאה ליישוב אשר הוקם מלכתחילה על ידי בוגרי ישיבת מרכז הרב, החינוך הינו חלק משמעותי בפעילותה של המועצה המקומית. המועצה המקומית פועלת רבות בכדי לאפשר לילדי המקום להשתלב במגוון רחב של פעילויות, גם מחוץ לשעות הלימודים הסטנדרטיות. מדובר בין השאר בתנועות נוער, מועדוני נוער, חוגים במתנ"ס המקומי, פעילויות קהילתיות ועוד. כמו כן, בית אל הינה מועצה מקומית הסמוכה לירושלים. אי לכך, הילדים ובני הנוער ביישוב יכולים להשתלב גם במסגרות החינוכיות השונות בעיר הבירה.