בית אריה - עופרים, שומרון

בית אריה - עופרים, מועצה מקומית מעורב בשומרון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 5,000

צור קשר עם בית אריה - עופרים
  • טלפון08-9127000

חינוך בשומרון, בית אריה - עופרים

מערכת החינוך של המועצה המקומית בית אריה – עופרים עושה את מלאכתה נאמנה ודואגת להנחיל בקרב ילדי המקום לא רק ערכים לימודיים אלא גם ערכים קהילתיים. לאחרונה, אגף כוח האדם בצה"ל פרסם נתונים לפיהם שיעורי הגיוס לשירות משמעותי בצה"ל במועצה המקומית בית אריה – עופרים הינם מהגבוהים במדינה. נתונים אלה הינם תולדה ישירה של השקעה בחינוך אשר מקפידה גם על ערכים כגון תרומה לקהילה והתנדבות. שיעורי הזכאות לבגרות בבית אריה – עופרים עומדים על כ-68% ומדובר בנתון מרשים בהתחשב בממוצע הכללי מבחינת שיעורי זכאות לבגרות בישראל.

מערכת החינוך בבית אריה – עופרים עובדת בשיתוף פעולה מרשים עם הקהילה וילדי המקום מחברים את לימודיהם עם תרומה לסביבה ולאוכלוסייה. בתי הספר משתתפים בשלל פרויקטים ציבוריים וילדי בית אריה – עופרים זוכים להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה במקום. לכך ניתן להוסיף את ועדי ההורים האקטיביים ואת הקשר הישיר שלהם עם חברי הצוות הפדגוגי והנהלות מוסדות החינוך במקום.

מערכת החינוך בבית אריה – עופרים מעמידה לרשות ילדי המקום רצף חינוכי החל מגיל הלידה ועד לחטיבת הביניים. ביישוב פועלים שני מעונות יום בפיקוח המועצה המקומית, עשרה גני ילדים, בית ספר יסודי ע"ש יהושע גן וחטיבת ביניים "לבונה". עם העלייה לבית הספר התיכון, ילדי היישוב פוקדים את ספסליו של תיכון "מקיף יהוד".

לאורך כל השנה, המועצה המקומית בית אריה – עופרים דואגת לארגן לטובת התלמידים פעילויות רבות המעשירות את עולמם. כמו כן, במקום פועל מתנ"ס מקומי עשיר בחוגים מרתקים ותנועות נוער המשלימות את מרחבם התרבותי של ילדי היישוב. המועצה המקומית בית אריה – עופרים נמצאת בסמוך לאזור המרכז והיא מרוחקת ק"מ ספורים בלבד מיהוד, פתח תקווה, רמת גן וגבעתיים. אי לכך, ילדי היישוב יכולים כמובן גם להשתלב במסגרות חינוכיות באזורים אלה. החיבור המדויק שבין מסגרות חוץ פורמאליות מצוינות למערכת חינוך איכותית ביישוב פנימה, הופכים את הילדות והנעורים בבית אריה – עופרים לחגיגה של ממש.