מושב בית יוסף, עמק המעיינות

בית יוסף, מושב מעורב בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 500

צור קשר עם בית יוסף
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

חינוך בעמק המעיינות, בית יוסף

מערכת החינוך של המועצה האזורית עמק המעיינות מפקחת את המערך החינוכי הפועל במושב בית יוסף. היות ומדובר ביישוב דתי-חילוני, הילדים לומדים במסגרות נבדלות והם מתפצלים למוסדות שונים. כך או כך, מוסדות החינוך הפועלים במועצה האזורית עמק המעיינות (ובישובים הסמוכים) הינם מוסדות מובילים בתחומם. מדובר במוסדות המקנים לילדים לא רק מקצועות ליבה אלא גם ערכים חברתיים המעודדים מעורבות קהילתית וערבות הדדית. ההורים נמצאים בקשר רציף והדוק עם הצוות הפדגוגי וזאת מתוך מטרה להיות חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך.
כבר מגיל הגן, ההורים משתתפים בפעילויות השונות במוסדות החינוך (המתקיימות הן בשעות הלימודים והן לאחר מכן). הילדים החילוניים במושב בית יוסף לומדים בבית הספר "דקלים" ולאחר מכן הם עוברים ללמוד בתיכון האזורי "גאון הירדן". חבריהם הדתיים לומדים בבית הספר "שק"ד" (יסודי ועל יסודי). הציבור החרדי ביישוב לומד במוסדות המתאימים לו, ביישובים הסמוכים ובבית שאן.
מבחינת החינוך החוץ פורמאלי, מדובר בשורה ארוכה של חוגים ושיעורי דת אשר בהם משתתפים ילדי מושב בית יוסף. מערכת החינוך החוץ פורמאלית מהווה עבור הילדים בית חם לאחר שעות הלימודים. אי לכך, היא מעניקה להורים את השקט הדרוש להם בזמן העבודה. לכך ניתן להוסיף את שטחי הנוי המטופחים במושב ואת האווירה הבטיחותית במקום (המושפעת מתנועה דלה של רכבים במהלך היום).