מושב בית לחם הגלילית, עמק יזרעאל

בית לחם הגלילית, מושב חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 750

צור קשר עם בית לחם הגלילית
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/בית-לחם-הגלילית/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9831357

אודות בית לחם הגלילית

בית לחם הגלילית הינו מושב עובדים אשר שוכן בקצהו הצפון מערבי של עמק יזרעאל. מדובר במושב אשר מאחוריו היסטוריה ארוכת שנים ההולכת עד לימי המקרא. בתקופה המקראית, שכן במקום יישוב בשם בית לחם אשר מוזכר לראשונה בתנ"ך בספר יהושוע. כמו כן, עדויות רבות במקורות היהודיים מצביעים על קיומו של יישוב בשם בית לחם בגליל גם לאחר חורבן בית המקדש השני. יש הטוענים כי מדובר ביישוב שהיה מקום הולדתו של ישו, אבי הנצרות (בניגוד לתפיסה הרואה בבית לחם ליד ירושלים כמקום הולדתו של הנביא הנוצרי).

בשלב מסוים, היישוב ננטש עד אשר הוא אוכלס מחדש בשנת 1906 כאשר הוקמה במקום מושבה טמפלרית. הטמפלרים חיו בארץ ישראל עד שנת 1939 וניהלו במקום חיים תרבותיים מלאים. לקראת סוף שנות ה-30, השלטונות הבריטיים גירשו את התושבים הגרמנים מהארץ והמושבה ננטשה פעם נוספת. באפריל 1948, המושבה נכבשה על ידי כוחות ההגנה והוקם במקום יישוב עברי. לאחר הכיבוש, התיישבו בבית לחם הגלילית חלוצים חקלאיים אשר החלו להתפרנס מעבודת אדמה ומשקי בעלי חיים.

כיום, בית לחם הגלילית הינו מושב עובדים מקסים אשר מהווה מוקד תיירותי מיוחד במינו. המבקר במקום יכול להתרשם מהמבנים שהוקמו על ידי הטמפלרים במהלך הימים בהם הייתה באזור מושבה גרמנית. חלק מהבתים אף משמשים את תושבי המקום למגורים ולשירותים נוספים.

בית לחם הגלילית שייכת בימינו למועצה האזורית עמק יזרעאל. תושבי המקום מנהלים חיי קהילה תרבותיים ועשירים. ילדי בית לחם הגלילית נהנים אף הם מהחיים במקום. תנועת הרכבים השקטה במושב, וגני השעשועים הפזורים ברחבי בית לחם הגלילית, הופכים את חייהם של הילדים ביישוב לגן עדן של ממש. כמו כן, הילדים נהנים גם מפעילויות רבות המתארגנות באזור על ידי המועצה האזורית עמק יזרעאל.
 
קליטה
אין הרחבה במושב בית לחם הגלילית למשפחות מבחוץ.