בנימינה - גבעת עדה, חיפה וחוף הכרמל

בנימינה - גבעת עדה, מועצה מקומית מעורב בחיפה וחוף הכרמל

סוג: מועצה מקומית

אופי התישבות: מעורב

מספר תושבים: 14,000

צור קשר עם בנימינה - גבעת עדה
  • טלפון04-6389746

אודות בנימינה - גבעת עדה

בין הכרמל, השרון, השומרון והים, שוכנת בקעת הנדיב. מדובר בבקעה ירוקה ומקסימה אשר מרוצפת באופן מרהיב במטעי פרי, כרמים, שדות חקלאיים, נחלים זורמים וחורשות אקליפטוס. בקעה זו מהווה גם את ביתה של המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה. מדובר אפוא באיחוד של שתי מושבות חקלאיות וציוריות הידועות באיכות חיים גבוהה בתשתיות מתקדמות. המועצה המקומית מתחזקת גם מערכת חינוך מפותחת והיא יוצרת עבור התושבים אווירה קהילתית מיוחדת במינה. זאת לצד פסטוראליות נהדרת באחת משכיות החמדה של ארץ ישראל.
בשנת 2003, המושבות גבעת עדה ובנימינה אוחדו לכדי מועצה מקומית אחת. כיום, כעשר שנים לאחר מכן, המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה הינה מועצה מובילה בתחומה אשר מצד אחד מעניקה שירותים מוניציפאליים מצוינים לתושביה, ומצד שני היא שומרת על התפתחותן המסורתית והתרבותית של שתי המושבות. שתי המושבות הוקמו על ידי הברון רוטשילד בתחילת המאה ה-20. הראשונה, גבעת עדה, נוסדה בשנת 1903. אחותה, בנימינה, עלתה על הקרקע כ-19 שנים מאוחר יותר. מאז, ובמרוצת השנים, המושבות התפתחו וגדלו בקצב מסחרר. עם זאת, חרף הצמיחה הדמוגרפית, הצמיחה החקלאית לא נעלמה מהמקום. עד היום, בנימינה וגבעת עדה שומרות על צביון חקלאי ועל אורח חיים כפרי.

מחירי דיור בבינימינה-גבעת עדה
מחיר דירות 3 חדרים בבנימינה-גבעת עדה עומד על כ-1.1 מיליון שקלים. דירות 4 חדרים נמכרות ב כ-1.6 מיליון שקלים ועבור דירת 5 חדרים תשלמו בממוצע כ-2.2 מיליון שקלים.