בנימינה - גבעת עדה, חיפה וחוף הכרמל

בנימינה - גבעת עדה, מועצה מקומית מעורב בחיפה וחוף הכרמל

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 14,000

צור קשר עם בנימינה - גבעת עדה

לשיחה עם בנימינה - גבעת עדה

073-758-3458

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, בנימינה - גבעת עדה

מערכת החינוך במועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה הינה מערכת חינוך משומנת היטב אשר פועלת רבות לטובת הילדים ובני הנוער המתגוררים במושבות. כיום, פועלים במושבות מגוון רחב של מוסדות לימוד מצוינים המעניקים לילדי המועצה המקומית מענה מושלם החל מגיל הלידה ועד לתום הבגרויות (ואף לאחר מכן).
מערכת החינוך פועלת במספר מישורים. ראשית, היא מפעילה מוסדות חינוך פורמאליים מצוינים העושים את עבודתם נאמנה תחת פיקוחה של המועצה המקומית. שנית, היא דואגת למסלולים מיוחדים כגון כיתות למחוננים, סיוע למתקשים, חינוך מיוחד וחינוך לבעלי צרכים מיוחדים. בנוסף, פועלת באזור מסגרת מקיפה של חינוך משלים לטובת ילדי המושבות בשעות שלאחר הגנים ובית הספר.

בבנימינה פועלים שלושה בתי ספר יסודיים – בית הספר "הנדיב", בית הספר היסודי למדעים "אשכולות", ובית הספר "אמירים". האחרון הוקם בשנת תשס"ז תחת ליווי צמוד של מחלקת החינוך במועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה. כמו כן, פועל בבנימינה גם בית ספר על יסודי מרשת אורט. בנוסף, הילדים נהנים בבנימינה גם ממתנ"ס מקומי (ובו שורה של חוגים כגון ריקוד, אמנויות לחימה, אמנות, מדע, טבע ועוד), מגרשי ספורט וגני שעשועים. גם בגבעת עדה ישנן מגוון מסגרות חינוכיות מצוינות. ראשית, מדובר בבית הספר היסודי "גבע" אשר מהווה את אחד המוסדות החשובים ביותר בקהילה במקום. כמו כן, הילדים יכולים ללמוד גם בבתי ספר "מיוחדים" כגון בית הספר האנתרופוסופי בקיבוץ אלוני יצחק או בית הספר "יד ביד – גשר על הוואדי" שהינו מוסד לימודים יהודי-ערבי.
מערכת החינוך במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה אחראית גם על שלל היבטים נוספים כגון ליווי הקמתו של בית הספר החדש "אמירים", הקמתם של גני ילדים בגבעת עדה ובבנימינה, ליווי צמוד של הספריות הציבוריות במושבות, העמדת שירות פסיכולוגי לכל הגילאים, קיום פעילויות לטובת נוער בסיכון, הפעלת מודל חינוכי רצוף מגן החובה לכיתה א' (כולל "סמסטר" בחודש אוגוסט שלפני העלייה לבית הספר), פעילויות חינוכית משותפת עם מוסדות חוץ, פעילויות תלמידים במסגרת סל התרבות במועצה המקומית, תגבורים לימודיים עבור תלמידי היסודי, חונכות במסגרת פרויקט פר"ח, הפעלתו של פרויקט "בית ספר מוגן" ועוד.