ישוב קהילתי בני יהודה, גולן

בני יהודה, ישוב קהילתי חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 1000

צור קשר עם בני יהודה

לשיחה עם בני יהודה

073-759-4169

חינוך בגולן, בני יהודה

מערכת החינוך ברמת הגולן מורכבת ממגוון מוסדות לימוד איכותיים המפעילים תוכניות לימוד מהמתקדמות במדינה. לאחרונה, מנכ"לית משרד החינוך אשר ביקרה במקום לא חסכה שבחים מהמועצה האזורית גולן. נציגי משרד החינוך אמרו בסוף הסיור ברמה כי אין ספק שהמועצה האזורית גולן יכולה "ללמד" מצוינות מהי, לא רק את תלמידיה אלא גם את כל המועצות האזוריות בישראל. מבחינת תושבי בני יהודה, היתרונות בתחום החינוך הינם כפולים ומכופלים.

ראשית, ילדי בני יהודה נהנים ממערכת עשירה ומגוונת של חינוך פורמאלי ומסלולי חינוך בלתי פורמאליים. שני האפיקים הנ"ל יוצרים ביחד יום לימודים ארוך, כבר החל מגן הילדים ועד לסיום התיכון. כמו כן, עד כיתה ח', ילדי בני יהודה החילוניים לומדים בבית הספר האזורי החדש "מצפה גולן" הנמצא ביישוב בני יהודה. מיותר לציין כי מדובר ביתרון משמעותי וזאת משום שהוא חוסך את הנסיעה בהסעות האזוריות מדי בוקר וצהריים. מבחינת ילדי היישוב הדתיים, החינוך עבורם מתקיים במושב חיספין הנמצא כחמש דק' נסיעה מבני יהודה. לאחר מכן, הלימודים העל יסודיים מתקיימים בתיכון בקצרין ("נופי גולן") או בבית הספר הדמוקרטי "כנף" הפועל במושב אליעד הסמוך. מיותר לציין כי המועצה האזורית גולן מפעילה הסעות לכל מוסדות הלימוד ובחזרה. בני המגזר הדתי לומדים בגילאי התיכון בישיבה התיכונית בחיספין (בנים) או באולפנות הרבות בטבריה (בנות).
מעבר למערכת החינוך הפורמאלי, תושבי בני יהודה נהנים כמו שאר תושבי רמת הגולן ממערכת עשירה של חינוך בלתי פורמאלי. מבחינת ילדי בני יהודה, הכל נמצא עבורם במרחק נגיעה. המתנ"ס האזורי מפעיל שלוחה ביישוב הקהילתי ובמקום מתארגנות פעילויות תרבותיות רבות. מעבר לכך, הילדים ובני הנוער בבני יהודה נוטלים חלק בפעילויות קהילתיות, בתנועות הנוער (בני המושבים ובני עקיבא) ובחוגים הפרטיים במתנ"ס או ביישובים מסביב (אמנויות לחימה, ספורט, מדע, ריקוד, מחול, אמנות ועוד).