בני עי"ש, מישור החוף הדרומי

בני עי"ש, מועצה מקומית מעורב במישור החוף הדרומי

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 9,500

צור קשר עם בני עי"ש

לשיחה עם בני עי"ש

073-702-6123

חינוך במישור החוף הדרומי, בני עי"ש

הגישה אשר מנחה את מערכת החינוך במועצה המקומית בני עי"ש היא כי טיפוח וקידום החינוך מהווים למעשה כלי מצוין להגשמה עצמית של הנוער והקהילה. ואכן, ישנו חיבור ישיר בבני עי"ש בין מוסדות החינוך והמסגרות הפורמאליות, לבין הקהילה המקומית. ביחד, תוך כדי שילוב כוחות, נוצרה בבני עי"ש מערכת חינוך לתפארת.
מחלקת החינוך בבני עי"ש פועלת כחלק אינטגרלי וחשוב ביותר בסדר יומה של המועצה. ואכן, הדבר בא לידי ביטוי בהקצאתם של משאבים רבים והשקעה אישית בכל תלמיד ותלמיד. תלמידים מתקשים זוכים לסיוע מצד הגורמים הפדגוגים המתאימים, ותלמידים מצטיינים משתתפים בשורה ארוכה של תוכניות העשרה וחוגים למחוננים. ואכן, אם נצטט את דבריו של יו"ר מחלקת החינוך במועצה המקומית בני עי"ש – החינוך הוא שליחות אשר יש לבצע אותה באהבה.
 ילדי בני עי"ש נהנים ממגוון פעוטונים, צהרונים וגני ילדים. המועצה המקומית מפקחת על הפעילות בגיל הרך והיא מפעילה חלק מהגנים באופן עצמאי (או תוך כדי שיתוף פעולה). לאחר מכן, עומדים לרשות ילדי המועצה המקומית בתי ספר יסודיים המתאימים הן למגזר החילוני והן לציבור הדתי. כמו כן, הילדים יכולים כמובן לבקר בספרייה הציבורית העשירה של בני עי"ש. מבחינת החינוך העל יסודי, ילדי היישוב פוקדים את התיכונים וחטיבות הביניים ביישובים הסמוכים.
החינוך בבני עי"ש ממשיך כמובן גם מחוץ לכותלי בית הספר. ראשית, הילדים יכולים ליהנות ממגוון חוגים במתנ"ס המקומי כגון אמנות, מדע, ספורט, ריקוד, טכנולוגיה, סביבה ועוד. לכך ניתן להוסיף גם את פעילותן של תנועות הנוער המקומיות ואת הקשר הקרוב של תושבי בני עי"ש עם היישובים והקיבוצים הסמוכים למועצה המקומית. חשוב להדגיש גם כי ההורים מעורבים במערכת החינוך והם נמצאים כל הזמן בקשר עם המועצה המקומית וחברי הצוות הפדגוגי במוסדות החינוך השונים.