גן יבנה, שפלה דרומית

גן יבנה, מועצה מקומית מעורב בשפלה דרומית

סוג: מועצה מקומית

אופי התישבות: מעורב

מספר תושבים: 22,000

צור קשר עם גן יבנה
  • טלפון08-8545600

אודות גן יבנה

מזרחית לאשדוד, על אדמות אשר רכשה בזמנו חברת "אחוזה א' ניו יורק", הוקמה בשנת 1931 המושבה גן יבנה. במרוצת השנים, גן יבנה גדלה והתפתחה עד מאד. בשנת 1950, היא הוכרה כמועצה מקומית. המקום נקרא על שמה של העיר יבנה (צפונית מגן יבנה), וזאת חרף העדר גבול בין השתיים. גן יבנה של היום משתרעת על פני שטח של כ-10,500 דונמים. ביישוב ניתן למצוא אזורי מגורים ואזורי תעשייה רבים. כמו כן, כמחצית מאדמותיה של גן יבנה הינן קרקעות חקלאיות ואדמות המיועדות לשטחים ציבוריים וריאות ירוקות. חלקן אמורות בשנים הקרובות לשנות את ייעודן למגורים, וזאת בשל הביקוש הרב למגורים במועצה המקומית. היות וגן יבנה ממוקמת באזור האקלים של מישור החוף, היא נהנית ממזג אוויר נוח לחקלאות ונעים לאורך כל ימות השנה. בעבר, פרדסים ומטעים כיסו כ-80% משטח המושבה. השילוב המקסים שבין אווירה חקלאית וירוקה, לבין קרבה לאזור המרכז, יוצר בגן יבנה תמהיל מנצח עבור משפחות צעירות המבקשות איכות חיים קהילתית.
מבחינת דירוג חברתי-כלכלי, גן יבנה מדורגת 6 מתוך 10. שיעורי הזכאות לבגרות בקרב תלמידי גן יבנה עומדים על כ-60%, מעל הממוצע הארצי. כמו כן, השכר הממוצע בגן יבנה הינו בשיעור של כ-8,700 ₪ לחודש (וזאת כאשר הממוצע הארצי ממוקם על כ-7,000 שקלים בלבד). קצב הצמיחה הגבוה של גן יבנה מגדיל את האוכלוסייה המקומית בכ-5.7% מדי שנה.

מחירי דיור בגן יבנה
במועצה מקומית גן יבנה תמצאו דירות 3 חדרים בעלות של כ-970,000 שקלים, דירות 4 חדרים שמחיריהן הם כ-1.9 מיליון שקלים, דירות 5 חדרים שעולות כ-2 מיליון שקלים ודירות בנות 6 חדרים שעבורן תשלמו כ-2.1 מיליון שקלים בממוצע.