גן יבנה, שפלה דרומית

גן יבנה, מועצה מקומית מעורב בשפלה דרומית

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 22,000

צור קשר עם גן יבנה

לשיחה עם גן יבנה

073-775-0837

חינוך בשפלה דרומית, גן יבנה

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שיעורי הזכאות לבגרות במועצה המקומית גן יבנה עומדים על כ-60%. מדובר בשיעורים הגבוהים מהממוצע הארצי ולא בכדי. המועצה המקומית גן יבנה רואה בחינוך ערך חשוב ביותר ואגף משמעותי בין מחלקותיה. אי לכך, המועצה איננה חוסכת משאבים וכוח אדם איכותי מתחום החינוך. השקעתה הרבה באה לידי ביטוי במוסדות לימוד מצוינים ובמסגרות חוץ פורמאליות עשירות. לכך ניתן להוסיף מעורבות ערה מצד ההורים המהווים חלק בלתי נפרד מהתנהלות החינוך ביישוב.
החיבור המנצח שבין השקעה מרובה ומחויבות אישית, הוליד בגן יבנה הישגיות חינוכית הנמצאת במגמת עלייה מדי שנה. כמו כן, ההגירה החיובית בגן יבנה הביאה ליישוב משפחות צעירות משכילות רבות אשר העלו באופן משמעותי את רמת האוכלוסייה במקום.
נכון להיום, לומדים במערכת החינוך של גן יבנה כ-5,300 תלמידים מגיל הגן ועד לבית הספר התיכון. במקום פועלים למעלה מ-30 גנים הפרושים בכל שכונות העיר. הילדים לומדים באחד מארבעת בתי הספר היסודיים ביישוב, ותלמידים דתיים יכולים להשתלב בגני הילדים הדתיים ובבית הספר הממלכתי דתי במועצה המקומית. מבחינת חינוך על יסודי, עומד לרשותם של הילדים במועצה בית ספר תיכון שש שנתי (הכולל גם חטיבת ביניים). בית הספר התיכון הוקם לאחרונה והוא נהנה מכיתות חדשות וממרחבים טכנולוגיים ברוח החינוך של המאה ה-21. בגן יבנה ישנה גם פנימייה לילדים אשר מופנים אליה על ידי משרד התמ"ת. זהו כמובן "בית אפל", כפר לילדים ייחודי מסוגו. כל הילדים ב"בית אפל" משתלבים במערכת החינוך הפורמאלית הרגילה.
מוסדות החינוך בגן יבנה פועלים מתוך התפיסה כי יש לספק לתלמידים את הקרקע החינוכית והערכית הטובה ביותר. ואכן, הילדים זוכים ליחס אישי מצד מוריהם כאשר תלמידים מתקשים מקבלים תמיכה פרטנית, ותלמידים מצטיינים משתלבים במסגרות העשרה מתאימות.
לצד החינוך הפורמאלי, פועלות בגן יבנה שורה ארוכה של מסגרות חוץ פורמאליות העומדות לרשות ילדי המקום לאחר שעות הלימודים הקונבנציונאליות. המערכת החוץ פורמאלית מקיפה את עולמם של הילדים ומעשירה אותו גם בחופשות, בחגים ובמועדים. ברחבי גן יבנה פרושים לטובת הילדים ובני הנוער המקומיים גם מגרשי ספורט, שטחי ציבור ירוקים, מגרשי שעשועים ועוד.