קיבוץ גניגר, עמק יזרעאל

גניגר, קיבוץ חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: כ-500

צור קשר עם גניגר
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/גניגר/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-6549392
  • טלפון נוסף04-6549150
  • פקסhttp://www.ginegar.ne

אודות גניגר

גניגר הינו קיבוץ חילוני בעמק יזרעאל אשר שוכן למרגלותיהם של הרי נצרת. הקיבוץ נמצא מעט צפונית לעפולה והוא הוקם לפני כ-90 שנה בשנת 1922. מקימי הקיבוץ נמנו על ציונים יוצאי העלייה השלישית, אשר הגיעו לישראל מפולין ורוסיה. בתחילה, הקבוצה התארגנה בדגניה ג'. בעקבות מחסור בקרקעות, חבריה עברו לעמק יזרעאל. מדובר בימים בהם יהושע חנקין (גואל אדמות העמק) רכש קרקעות רבות בעמק יזרעאל והאזור עבר תנופת פיתוח אדירה.

שמו של הקיבוץ ניתן לו על שם יישוב תלמודי שנקרא גנגר ששכן במקום. ביישוב הקדום התגורר ופעל רבי יוחנן בן נורי, מתלמידיו הבולטים של רבי יהודה הנשיא. יצוין כי בימי בית שני, הסנהדרין בראשותו של ר' יהודה הנשיא ישבה בפתח עמק יזרעאל. דהיינו, קיבוץ גניגר מהווה עוד חולייה בשרשרת התיישבות יהודית במקום מזה אלפי שנים.

מקימי הקיבוץ נמנו על עולים מרוסיה ופולין. במרוצת השנים, הצטרפו לגרעין המייסד גם עולים נוספים מארצות הברית, צ'כיה וגרמניה. ערב הקמת המדינה, פעל במקום בסיס אימונים של הפלמ"ח. הקיבוץ מונה כיום כ-500 תושבים. הנופים המרהיבים המכסים את האזור, המחברים בין שדות חקלאיים, בריכות דגים ונופי טבע מרהיבים, הופכים את המגורים בקיבוץ גניגר לחוויה אשר מצליחה עדיין לרגש גם את וותיקי העמק. הרומנטיקה השורה על המקום הופכת אותו לנקודה מיוחדת במינה בהיסטוריה הציונית המתחדשת בארץ ישראל.
קליטה
לא קיימת שכונת הרחבה בקיבוץ גניגר. עם זאת, ניתן לנסות ולהיכנס בשערי היישוב באמצעות רכישת נכסים באופן פרטי ו/או השכרתם מגורמים עצמאיים. השכרות נכסים בקיבוץ הינה תופעה פופולארית במיוחד בקרב אוכלוסיות צעירות כסטודנטים ומשפחות בתחילת דרכן. החיים המקסימים בקיבוץ הפכו אפוא לעניין מבוקש ביותר בקרב ישראלים רבים. מקל וחומר בקיבוץ כמו גניגר, היושב במרכזו של אחד העמקים היפים ביותר בישראל. על מנת להיכנס בשערי היישוב, יש צורך לקבל את אישורה של וועדת קליטה.