קיבוץ הסוללים, עמק יזרעאל

הסוללים, קיבוץ חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם הסוללים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/הסוללים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-6406505
  • פקס04-6406606

אודות הסוללים

קיבוץ הסוללים הינו קיבוץ המקיים אורח חיים קהילתי חילוני. החיים במקום מתנהלים באווירה כפרית אמיתית כאשר חברי הקיבוץ מרכיבים קהילה שהינה כתמהיל מיוחד של הישראליות החדשה (וזאת ברוח היהדות, הציונות והליברליות החילונית). הקהילה מקפידה על שוויון הזדמנויות בין החברים שבה, וההחלטות בנוגע לאופיו של הקיבוץ מתקבלות בדרך דמוקרטית ומביאות לידי ביטוי את הזכות והחובה לכבד ולטפח תרבות מקומית המשלבת בין חידוש למסורת. פעילויות החינוך והתרבות המתקיימות בקיבוץ הפכו זה מכבר לשם דבר.

הקיבוץ נמצא בלב אזור מרהיב ביופיו בעמק יזרעאל. הקמתו, בשנת 1949, שנה לאחר קום המדינה, חיברה בין גרעין עולים מארצות הברית לבין חברי תנועת "מכבי צעיר". דור המייסדים נתן לקיבוץ את שמו מתוך תקווה "לסלול" את דרכו להתיישבות המחודשת בארץ ישראל. מיקומו של הקיבוץ מעלה ניחוח מתוק של ארץ ישראל הישנה והטובה. המקום מוקף באלוני תבור ונמצא סמוך לשמורת טבע הנושאת את שם הקיבוץ (שמורת הסוללים). היער המקסים והרומנטי משרה על הקיבוץ כולו אווירה מיוחדת במינה אשר ספק אם ניתן למצוא דומה לה באזורים אחרים בישראל. תיירים רבים מבקרים במקום במשך כל ימות השנה, ואילו עבור תושבי הסוללים מדובר בסך הכול בנוף המשתקף בחצרם האחורית.
קליטה
על פי אתר המועצה האזורית עמק יזרעאל, לא קיימת במקום הרחבה מתוכננת. עם זאת, משפחות אשר יהיו מעוניינות להצטרף לקיבוץ תוכלנה לעשות זאת על ידי התקשרות פרטית והשכרת נכסים במקום. הקליטה והקבלה לקיבוץ הסוללים דורשת עמידה בפני וועדת מיון הבוחנת את התאמת המשפחה לקיבוץ ולהיפך.