קיבוץ הרדוף, עמק יזרעאל

הרדוף, קיבוץ חילוני בעמק יזרעאל

שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: כ 400

צור קשר עם הרדוף
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/הרדוף/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9059222
  • טלפון נוסף04-9861106

אודות הרדוף

קיבוץ הרדוף הינו יישוב מיוחד במינו וזאת משום שדור המייסדים שלו נמנה על חסידיו של רודולף שטיינר, מייסד האנתרופוסופיה. הקיבוץ מיישם עד היום ערכים רבים אשר מקורם בתורה זו, וגרה בו הקהילה האנתרופוסופית הגדולה ביותר בישראל. כיום, פועלים בהרדוף מספר מרכזי טיפול המבוססים על התורה האנתרופוסופית המטפלים בילדים בעלי צרכים מיוחדים, ילדים הסובלים ממצוקה, מבוגרים החשים מצוקות נפשיות, אנשים הזקוקים לשחרור לחצים ועוד. כמו כן, פועל במקום בית ספר מיוחד הדוגל בתורה זו, ובו לומדים ילדים מכיתה א' עד י"ב.

היות והתורה האנתרופוסופית דוגלת בחיים בריאים המחברים בין גוף, אדמה ונפש, התפתחה בהרדוף תעשיית מזון אורגני מהמובילות בישראל. כיום, גרים בקיבוץ כ-400 תושבים והוא נמצא באזור מרהיב ביופיו בעמק יזרעאל. יש אשר טוענים כי מדובר באחת מפינות החמד המדליקות ביותר במדינה. מצד אחד, הקיבוץ מורכב מבתים ציוריים ביניהם מתפתלים שבילים כפריים (לצד יערות סבוכים ומרשימים). מצד שני, זהו בית בכפר הנמצא גם בסמוך לעורקי תחבורה מרכזיים – כביש 79 מצפון, כביש 77 ממזרח, כביש 75 מדרום וכביש 70 העובר ממערב לקיבוץ. כל אלה הופכים את הגישה מהרדוף למרכז הארץ ובחזרה לנוחה ופשוטה. אתר האינטרנט של הקיבוץ הינו אתר אינטראקטיבי הפותח את שעריו, הן באופן פרטי והן באופן פומבי ("לגולשים מן החוץ"). באתר ניתן למצוא מידע רב אודות הקיבוץ ואודות התורה האנתרופוסופית המנחה את חבריו.
קליטה
לא קיימת בקיבוץ הרחבה אשר מאפשרת רכישת נכסים על ידי תושבי חוץ (או בנים חוזרים). עם זאת, ניתן כמובן להתקבל ליישוב על ידי רכישה פרטית של נכסים באמצעות לוחות הנדל"ן העצמאיים. לעיתים, ניתן לקבל מידע אודות נכסים פנויים באתר הקיבוץ או באתר המועצה האזורית (עמק יזרעאל). כך או כך, ובשל אופיו המיוחד של הקיבוץ, הכניסה למקום דורשת עמידה בוועדת קבלה. ניתן גם להשכיר במקום נכסים לתקופה מוגבלת בזמן.