זכרון יעקב, חיפה וחוף הכרמל

זכרון יעקב, מועצה מקומית מעורב בחיפה וחוף הכרמל

סוג: מועצה מקומית

אופי התישבות: מעורב

מספר תושבים: 23,000

צור קשר עם זכרון יעקב
  • טלפון04-6297100

אודות זכרון יעקב

זכרון יעקב הינה אחת המושבות המפורסמות ביותר בישראל. היא הוקמה על חוטם הכרמל בשנת 1882. למעשה, מדובר במושבה השלישית שהוקמה בארץ ישראל על ידי בני העלייה הראשונה. בשנת 1950, זכרון יעקב הוכרה בתור מועצה מקומית.
המושבה הקסומה הינה אתר תיירות פופולארי במיוחד ורבים מבקרים בו מדי יום. האורחים המזדמנים לזכרון יעקב יכולים ליהנות בין השאר מרחובותיה הציוריים והמקסימים של המושבה ומהאווירה הכללית השורה על המקום. מדובר ללא ספק בשילוב נהדר של ארץ ישראל הישנה והטובה עם נופים שובי לב של העמקים והכרמל. מיותר לציין כי זכרון יעקב היא הרבה יותר מאתר תיירות. זוהי מועצה מקומית המהווה בית עבור למעלה מ-20,000 תושבים. המועצה המקומית זכרון יעקב הינה שילוב נהדר של הר וים. מצד אחד, היא שוכנת על צלע הר הכרמל. מצד שני, היא משקיפה אל חוף הכרמל ומפרץ חיפה. המושבה נושאת בתוכה מרקם מרהיב של נופים היסטוריים ורומנטיים ורחובותיה מספרים את סיפורה של מורשת נפלאה. כיום, אחד ההיבטים המאפיינים את זכרון יעקב הינו איכות החיים המצוינת ממנה נהנים תושבי המקום. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, זכרון יעקב ממוקמת בדירוג 7 מתוך 10 במדד הכלכלי-חברתי. מדובר בדירוג המציב את המועצה המקומית בשורה אחת עם היישובים המובילים בישראל. לכך ניתן להוסיף את החיבור הנהדר בין האדם לבין הקהילה בזכרון יעקב, ואת שירותיה המוניציפאליים המצוינים של המועצה המקומית (הפועלת יומם וליל לטובת התושבים).
מחירי דיור בזכרון יעקב
דירות בנות 3 חדרים נמכרות בזכרון יעקב ב כ-950,000 שקלים בממוצע, דירות 4 חדרים עולות בממוצע כ-1.4 מיליון שקלים ודירות 5 חדרים נמכרות בממוצע בעבור כ-2.1 מיליון שקלים.