ישוב קהילתי חופית, עמק חפר

חופית, ישוב קהילתי חילוני בעמק חפר

שייך למועצה אזורית עמק חפר

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם חופית

לשיחה עם חופית

073-758-5736

אודות חופית

אופי האוכלוסייה ביישוב הקהילתי חופית

תושבי היישוב הקהילתי חופית הם בעיר צברים בנים למשפחות ישראליות, יוצאי הכפר הסמוך כפר ויתקין. מרכיב נוסך מאוכלוסיית היישוב הם עולים ממדינות אירופה, וארצות אנגלוסכסיות נוספות. אוכלוסיית היישוב מונה כיום למעלה משבע מאות נפשות, בעלות אופי חופשי חילוני.

אודות היישוב הקהילתי חופית

שטחו של היישוב הקהילתי חופית נפרש על פני כשלוש מאות וחמישים דונמים, בין כפר ויתקין לנחל אלכסנדר. שמו של היישוב הושאל משמה של הציפור חופית, וכן כמשל למיקומו של היישוב על חוף הים. היישוב הקהילתי משתייך אל קבוצת היישובים הנתונים תחת חסותה של המועצה האזורית עמק חפר, והיא האחראית המוניציפאלית לרווחת תושבי היישוב, ולחינוך ילדי היישוב במסגרות החינוכיות השונות המופעלות בחסותה.

היישוב הקהילתי חופית ידוע כיישוב הפועל לרווחת תושביו, ומפעיל עבור הבוחרים להקים בית בשפלה על ידי בניית בית ביישוב קהילתי זה, פעילויות חברתיות ומתקני ספורט שונים, לרבות בריכת היישוב, מגרשי טניס ועוד. הבריכה, ושאר מתקני הספורט מתופעלים על ידי חברי הוועד של היישוב הקהילתי, אשר נבחר על ידי חברי היישוב, והפועלים במסגרת התנדבותית.

הפעילויות התרבותיות להן זוכים אלו אשר בחרו להקים בית בשפלה על ידי הקמת בית ביישוב קהילתי חופית, מתקיימות במרכז הקהילתי הממוקם בכפר ויתקין הסמוך. בין הפעילויות התרבותיות המתקיימות בכפר ויתקין, יוכלו תושבי היישוב ליהנות מהרצאות בתחומים שונים, מופעים למבוגרים, והצגות שונות לילדים ולמבוגרים כאחד.

היישוב הקהילתי חופית התחיל את דרכו בשנת 1953, אך זכה להכרה מהרשויות בשנת 1955. המשפחות הראשונות אשר אכלסו את היישוב הקהילתי, וביקשו להקים בית בשפלה על ידי הקמת בית ביישוב קהילתי בסמוך לכפר ויתקין ולעיר נתניה, נקלטו לבתיהן בשנת 1954. עד לשנת 1967, מספר התושבות אשר הצליחו להקים בית ביישוב קהילתי זה היה שלושים במספר, עד לשנת 1967, בה הופקעו קרקעות נוספות עבור היישוב, אשר אפשרו למשפחות נוספות לבנות בית בשפלה על ידי הקמת בית ביישוב קהילתי זה.