חצור הגלילית, גליל עליון

חצור הגלילית, מועצה מקומית מעורב בגליל עליון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 10,000

צור קשר עם חצור הגלילית

לשיחה עם חצור הגלילית

073-757-6078

חינוך בגליל עליון, חצור הגלילית

מערכת החינוך בחצור הגלילית מציעה מענה מושלם לכלל האוכלוסיות המתגוררות בעיירה. כמו כן, מדובר בחיבור נהדר בין מוסדות פורמאליים מצוינים לבין פעילויות חוץ פורמאליות המתקיימות מחוץ לשעות בית הספר. המועצה המקומית והגורמים השונים מטעמה פועלים רבות לשדרוגם ושיפורם של מוסדות החינוך באזור. לדוגמא, לקראת סוף שנת הלימודים הנוכחית (תשע"ג), יתקיים בחצור הגלילית מבצע כולל לצביעת כל גני הילדים במועצה.

כמו כן, מוסדות הלימוד פועלים בקשר הדוק עם הקהילה וההורים. וועדי ההורים הפעילים בחצור הגלילית נהנים מחלק משמעותי בחינוך (הם נמצאים בקשר רציף עם הגורמים הפדגוגיים השונים). מרבית המורים וחברי הצוות הפדגוגי במוסדות החינוך במועצה המקומית חצור הגלילית הינם תושבי המקום. אי לכך, ישנה מחויבות הדדית מצד כל המעורבים בחינוך לטובת הצלחת התלמידים. החיבור בין התלמידים לבין הקהילה, מביא כמובן להצלחת בוגרי חצור הגלילית. ואכן, רבים מהבוגרים משתלבים עם תום הלימודים בתפקידי מפתח בקהילה המקומית ובחברה הישראלית.

מערכת החינוך במועצה המקומית חצור הגלילית פועלת החל מגיל המעון ועד לתום לימודי התיכון. כיום, פועלים בחצור הגלילית שני מעונות של ארגונים ציבוריים – אחד תחת חסותה של תנועת ש"ס, ואחד תחת חסותו של ארגון "אמנה". כמו כן, ישנם גם שני מעונות פרטיים במועצה הפתוחים לילדים חילונים המעוניינים בחינוך ממלכתי. בכל שכונותיה של חצור הגלילית פועלים גני ילדים מגיל 3 ועד גיל 6. כמו כן, תושבים חרדים נהנים אף הם מגני ילדים המתאימים לזרם החינוכי של הקהילה.
מבחינת החינוך היסודי, פועלים בחצור הגלילית שני בתי ספר ממלכתיים דתיים ובית ספר ממלכתי אחד. בנוסף, ילדי היישוב נהנים גם מתלמוד תורה לבנים, בית ספר של תנועת ש"ס ובית יעקב לבנות בקריה החסידית של חסידי גור. באשר לחינוך העל יסודי, מדובר במספר מוסדות לימוד הפתוחים לטובת ילדי חצור הגלילית. מדובר למשל בבית ספר מקיף ממלכתי דתי של רשת אמי"ת, בית ספר ממלכתי של רשת אורט, ומסגרות על יסודיות חרדיות בקריה החסידית. יודגש כי תנועת ש"ס איננה מפעילה חטיבת ביניים או בית ספר תיכון בחצור הגלילית.

מעבר לכך, המועצה המקומית מעמידה לרשות הילדים גם שורה ארוכה של פעילויות חוץ פורמאליות. לדוגמא, אירועים חברתיים, קונצרטים, הצגות, הופעות, ימי קהילה ועוד. הילדים יכולים כמובן ליהנות מהחוגים השונים במתנ"ס "אהל משה" הפועל בחצור הגלילית. במתנ"ס ישנם חוגים לכל הגילאים ולכל המגזרים (לרבות פעילויות לציבור הדתי והחרדי בהתאם לצורך ודרישה).