ישוב קהילתי חרשים, משגב

חרשים, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 300

צור קשר עם חרשים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/חרשים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9802826

אודות חרשים

הר שזור הינו נקודת חמד של ממש בגליל. הנופים אשר נשקפים מפסגתו מהווים פסיפס מרשים של שדות חקלאיים, חורשים טבעיים, כרמי זיתים ויישובים כפריים. ממרום הר שזור, ניתן לצפות אל עבר בקעת בית הכרם, אשר בהתאם לשמה היא שופעת בכרמי זיתים. סמוך לפסגתו של הר שזור, ולצד שמורת הטבע הר מירון, שוכן היישוב הקהילתי חרשים. כמו ישובים רבים בסביבתו, גם חרשים עלה על הקרקע כחלק מתוכנית ממשלתית לייהד את הגליל בתחילת שנות ה-80 (תוכנית המצפים).

היישוב קרוי על שמו של אתר ארכיאולוגי הנמצא בסמוך אליו – תל חירישים. מדובר באתר אשר מהווה עדות להתיישבות עברית עתיקת יומין באזור זה, עוד מתקופת הברזל.

היישוב חרשים איננו עוד יישוב בגליל המערבי. מדובר ביישוב אשר בתיו נבנו באופן כזה שהם משתלבים בצורה מושלמת עם הטבע המרשים המקיף אותם. אי לכך, ניתן בהחלט להגדיר את חרשים כ"ישוב ירוק וידידותי לסביבה". הבנייה הירוקה בחרשים היוותה מקור השראה עבור יישובים כפריים נוספים אשר קמו אחריו (בגליל בפרט ובישראל בכלל).

תושבי המקום נהנים מחיי קהילה שלווים ומשפחתיים. בסופי שבוע ובערבים, תושבי חרשים יכולים לטייל בנחת בטבע המקסים המקיף אותם מכל עבר. מיותר לציין כי הילדים ביישוב הם הנהנים העיקריים מהחיים בחרשים. ילדי היישוב גדלים "יחפים" באווירה כפרית וברוח הציונות. היישוב מלא בשטחי נוי לטובת התושבים אשר טיפוחם היומיומי הופך אותם לפינות חמד מדליקות. בעקבות מיקומו הטופוגרפי הגבוה, היישוב חרשים נהנה מתנאי אקלים מצוינים ומאוויר צלול ונקי. כמו כן, כמעט מדי חורף, תושבי היישוב זוכים ליהנות משלגים המכסים את חרשים בשמיכה לבנה מפוארת