ישוב קהילתי יובלים, משגב

יובלים, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 1,100

צור קשר עם יובלים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/יובלים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9991181

אודות יובלים

יובלים הינו יישוב קהילתי חילוני אשר שייך למועצה האזורית משגב. היישוב שוכן בגליל התחתון והוא הוקם בשנת 1982 על ידי גרעין של עובדי חברת רפא"ל. מדובר באחד היישובים הקהילתיים הגדולים בשטחה של המועצה האזורית משגב. כמו כן, יובלים היה לראשון מבין יישובי המועצה אשר מספר המשפחות שבו חצה את קו ה-300. בקצהו של היישוב ניתן לעלות על גבעת ארבל (הקרויה על שם בן היישוב, ארבל רייך, שנפל בשנת 2007 ברצועת עזה). הגבעה משקיפה אל נוף גלילי מקסים ואל היישוב הכפרי.

יובלים מוקף מכל עבר בחורש צפוף והאווירה הפסטוראלית במקום הינה חלק בלתי נפרד מהחיים בישוב. קהילת יובלים הינה קהילה הטרוגנית אשר מרכיבים אותם ישראלים מכל שכבות האוכלוסייה. עם זאת, מרבית תושבי היישוב הינם חילוניים ועל כן אורח החיים הינו פתוח וליבראלי. היישוב נמצא בסמוך למועצה האזורית משגב ולמוסדות החינוך באזור. אי לכך, תושבי יובלים נהנים משירותים מוניציפאליים רבים הרחוקים מהם מספר דקות נסיעה בלבד.

מבחינת תעסוקה, יישוב יובלים מרוחק כמה מאות מטרים מפארק התעשיות משגב תרדיון. תושבי היישוב נהנים מפעילויות רבות באגף התרבות של הקהילה. ישנם מועדים ומסורות אשר השתרשו עם השנים והפכו לחגיגות המאפיינות את החיים ביובלים. לדוגמא, חגיגת ראש השנה ביישוב, ציון יום הולדתו של יובלים בחודש אוקטובר, פעילויות בפורים וט"ו בשבת, טקסים קהילתיים בימי הזיכרון ועוד. פעילויות התרבות הללו משתלבות עם האירועים המאורגנים על ידי המועצה האזורית משגב. החיים הקהילתיים ביישוב יובלים מתופעלים בין השאר על ידי שורה ארוכה של וועדות מקומיות. תושבי היישוב החברים בוועדות אלה עושים זאת בהתנדבות. הוועדות הקהילתיות ביובלים עוסקות בנושאים כגון תחבורה, חינוך, ביטחון, תרבות, נוי, תקציב, קליטה, קהילה ועוד.
קליטה
היישוב איננו קולט משפחות חדשות.