יסוד המעלה, גליל עליון

יסוד המעלה, מועצה מקומית מעורב בגליל עליון

סוג: מועצה מקומית

אופי התישבות: מעורב

מספר תושבים: 1,500

צור קשר עם יסוד המעלה
  • טלפון 04-6937511

אודות יסוד המעלה

עמק החולה הינו אחד מהאזורים המדהימים ביותר בישראל. מדובר גם בעמק מיוחד וקסום המספר במידה מסוימת את דברי ימיה של ההתיישבות הציונית בצפון. בדרום עמק החולה, שוכנת המושבה הכפרית יסוד המעלה. מדובר במושבה אשר בשנת 1949 הוכרזה כמועצה מקומית. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מתגוררים ביסוד המעלה כ-1,500 תושבים. כמו כן, המועצה מדורגת גבוה מאד בדירוג הכלכלי-חברתי של הלמ"ס (8 מתוך 10). יסוד המעלה הינה מושבה אשר נוסדה בקיץ 1883. עם הקמתה, היא היוותה למעשה חידוש של ההתיישבות העברית העתיקה בעמק החולה. ואכן, שמה של המושבה נלקח מהמקורות היהודיים (בספר עזרא). לאחרונה, המושבה חגגה 130 שנים להיווסדה. מדובר ללא ספק באחד היישובים הכפריים הוותיקים ביותר בהתיישבות הישראלית החדשה. ואכן, חרף הקשיים והאתגרים אשר ליוו את שנותיה הראשונות של יסוד המעלה, ניכר כי הרוח אשר פיעמה בליבם של מייסדי המקום הצליחה לנצח גם את המכשולים הקשים ביותר. רוח חלוצית זו, אשר נובעת מתוך אמונה אמיתית בצדקת הדרך, מאפיינת גם את תושבי יסוד המעלה בתחילת האלף השלישי.
הקהילה ביסוד המעלה מקפידה על חיי חינוך, תרבות וחברה. כמו כן, תושבי המקום ידועים ברוח ההתנדבות אשר מהווה ללא ספק את אחד מגורמי המשיכה המרכזיים של יסוד המעלה. התנהלותה המלוכדת של "משפחת יסוד המעלה" הפכה זה מכבר לסמל של ממש באזור הצפון ומודל לחיקוי מצד מועצות מקומיות בכל רחבי הארץ. האוכלוסייה ביסוד המעלה הינה אוכלוסייה הטרוגנית המורכבת מדתיים, חילונים, צברים ועולים חדשים. מבחינת פרנסה, מדובר בשילוב מנצח בין חקלאות, תיירות ומקצועות חופשיים.
מחירי דיור ביסוד המעלה
ביסוד המעלה ניתן לרכוש דירות 3 חדרים בעלות של כ- 580,000 שקלים, דירות 4 חדרים בעלות של כמיליון שקלים ודירות 5 חדרים בעלות של כ-1.2 מיליון שקלים. היות שמדובר על מושבה כפרית רוב רכישות הנדל"ן ביסוד המעלה הן של בתים צמודי קרקע בני חמישה חדרים.